Lampiony bożonarodzeniowe i świeczniki świąteczne: ładne dekoracje na święta ZDJĘCIA

2020-06-25 12:28 Redakcja
Lampiony bożonarodzeniowe
Autor: Thinkstockphotos.com

Lampiony bożonarodzeniowe i świeczniki świąteczne pomogą stworzyć w domu magiczny nastrój na Boże Narodzenie. Nie od dziś wiadomo, że światło kreuje klimat, decyduje o nastroju wnętrza, ożywia kształty przedmiotów i uwydatnia kolory. Wykorzystajmy lampiony bożonarodzeniowe jako świąteczne dekoracje. Niech wasze domy na święta zabłysną blaskiem!

Święta kochają przepych. Poddajmy się więc nastrojowi i stwórzmy świąteczne dekoracje ze świeczkami w roli głównej. Nawet drobne dekoracje świąteczne budują atmosferę Bożego Narodzenia. W jednej chwili nadadzą uroczysty i unikatowy klimat każdemu mieszkaniu. Powodują, że dom staje się nad wyraz przytulny, a śnieg i chłód za oknem nie są już tak straszne. Lampiony bożonarodzeniowe znakomicie się wpisują w klimat świąt. A świece niech płoną w fantazyjnych lichtarzach, świecznikach czy latarenkach. Ładne świeczniki i lampiony jako dekoracje świąteczne podkreślą wyjątkowy charakter stołu wigilijnego. Świece różnej wielkości można ustawić na tacy.

Sprawdź też: Stroiki świąteczne inspiracje >>>

Poza funkcją dekoracyjną lampiony bożonarodzeniowe i świece świąteczne mogą też rozświetlać pokój. Polecamy latarenki, lampiony i świece ustawione na parapecie lub w ciemnym zakątku wnętrza, światełka wokół okna czy drzwi, a także bombki z efektem lustra.

Lampiony bożonarodzeniowe: świeczniki świąteczne to klimat jak z bajki

Nie żałuj sobie świeczników i lampionów, nawet skromne dekoracje świąteczne pięknie podświetlone będą wyglądały bajkowo. Niech światło świec rzuca złote refleksy, a ich zwielokrotnione odbicia w bombkach i kryształach tworzą cudowną iluzję. Ciepłe światło podkreśla uroczystą atmosferę. Na świątecznym stole wystarczą świece przybrane małymi stroikami. Świeczniki i lampiony możesz ustawić też na komodzie i szafie. Na parapetach i kuchennym okapie - wszędzie! Bez blasku i migotania świec nie stworzysz pożądanego świątecznego nastroju.

Lampiony bożonarodzeniowe a świece

Świece mają nieodparty urok. Ich blask to świąteczny nastrój, magia, tajemnica. Możemy kupić najróżniejsze: smukłe, okrągłe, duże, małe, kolorowe, białe, gładkie, reliefowe, ozdobione, w formach faunistycznych i florystycznych. Które są najpiękniejsze? Zdaniem jednych – gładkie, białe lub prawie białe albo czarne czy ciemnobrązowe, bo w nich zawarta jest kwintesencja światła i odwiecznej gry jasności z ciemnością. Eleganckie świece sprawdzają się w każdej świątecznej aranżacji. Inni wolą świeczki barwione – te z kolei ożywiają świąteczną kompozycję, bardziej skupiają uwagę na sobie niż na samym blasku. Nie jesteśmy jednak skazani tylko na świece gotowe. Możemy zrobić je samodzielnie. Sklepy oferują półprodukty do ich wyrobu (np. wosk palmowy naturalny). Wykonanie świeczki nie jest wcale trudne, a efekt może być wspaniały!

Nie przegap: Jak zrobić świeczkę krok po kroku? >>>

Lampiony bożonarodzeniowe jako dodatek lub dominująca ozdoba świąteczna

Lampiony bożonarodzeniowe mogą stanowić dodatek uzupełniający typową aranżację świąteczną lub występować w roli głównych dekoracji bożonarodzeniowych. Ta druga opcja sprawdza się szczególnie dobrze w przypadku wnętrz minimalistycznych i w stylu nowoczesnym oraz aranżacji w stylu skandynawskim. W tego typu wnętrzach lampiony są w stanie zaprezentować się w całej swojej okazałości, w magiczny sposób rozświetlić pomieszczenia, jednocześnie nie przytłaczając ich.

Najbardziej lekkie i subtelne są białe i srebrne latarenki, z kolei czarne wprowadzają do wnętrz odrobinę powagi, a brązowe – poczucie naturalności. Różnobarwne lampiony mogą posłużyć za wesoły, wprowadzający w świąteczną atmosferę akcent kolorystyczny. Na złotą latarenkę zdecyduj się, gdy pragniesz nadać swojej aranżacji świątecznej wystawny charakter. Małe ozdoby świąteczne tego typu możemy stawiać na parapetach, stołach, komodach i kominkach, a duże lampiony – na podłodze czy pod choinką. Jeśli nie masz żadnego lampionu, a nie chcesz inwestować w kolejne dekoracje bożonarodzeniowe, możesz zrobić ozdobę na kształt takiej latarenki samodzielnie!

Sprawdź też: Ozdoby świąteczne naturalne >>>

Lampiony świąteczne: zobacz galerie zdjęć

Jeśli szukasz inspiracji na lampiony bożonarodzeniowe, zajrzyj do naszych galerii. Znajdziesz w nich podpowiedzi dotyczące świątecznych dekoracji. Koniecznie zobacz również, jak wykonać lampion wodny krok po kroku. Lampiony świąteczne DIY są bardzo proste do zrobienia!