Beton na ścianie tu i tam, biała cegła grająca pierwsze skrzypce w projekcie wnętrz. Całość dopełniona oryginalnymi detalami aranżacji i przepleciona urzekającymi kolorami. Kapitalny projekt wnętrz mieszkania w stylu industrialnym domykają idealnie dobrane meble i faktury powierzchniowe. W efekcie powstało wnętrze mieszkania, które łączy w sobie elementy nowoczesnego, industrialnego loftu i domku na plaży przeniesionego wprost z Hampton. Mieszkanie urzeka oryginalnością i ponadczasowym wydaniem stylu loftowego. Mieszanka, na pierwszy rzut oka wybuchowa, okazała się strzałem w dziesiątkę, a pomysłodawcami ryzykownych rozwiązań jest załoga studia Perfect Space.

Projekt wnętrz w stylu industrialnym: biała cegła i beton na ścianie

Założeniem projektowym było zaaranżowanie wnętrz mieszkania o łącznej powierzchni 130 mkw, które okaże się idealną przestrzenią mieszkalną dla młodego małżeństwa pracującego w mediach. Całość miała przywodzić na myśl nowoczesny i industrialny loft pozbawiony jednak chłodnej atmosfery, a urzekający ciepłem i przytulnością aranżacji. Jak na loft przystało, projektanci zdecydowali się za zaprojektowanie otwartej części dziennej mieszkania, która zgrabnie łączy w sobie funkcję salonu, kuchni i jadalni, a także niewielkiej strefy powitalnej wyróżniającą się ręcznie malowaną cegłą na ścianie. Ta, jest jednym z tych elementów, które świadczą o harmonii we wnętrzu i pełnej konsekwencji aranżacyjnej. Niewielki hall prowadzi nas do otwartej kuchni, która została pomyślana jako centrum projektu wnętrz i codziennego życia lokatorów. Umowną granicę kuchni wyznacza niewielka wyspa kuchenna, która została zaprojektowano jako niezwykle praktyczny i funkcjonalny element projektu wnętrz. Aranżacja kuchni urzeka ponadczasowym wydaniem lekkiej surowości, która dopełniona została ocieplającymi elementami drewna. We wnętrzu króluje beton na ścianie i ceglany fragmenty pokrywający przestrzeń pomiędzy czarnym blatem a kuchenną zabudową. Dopełnieniem nieco chłodnej stylistyki jest jasne drewno, które idealnie współgra z kolorem deski podłogowej.

Pokój dzienny w odważnej odsłonie: surowość udomowiona

Pozostała część strefy dziennej została idealnie rozplanowana pomiędzy kącik wypoczynkowy i strefę jadalną. Ta, została wyznaczona dzięki zlokalizowaniu w niej oryginalnego stołu z niejednolitych desek oraz kolorowych krzeseł projektu braci Charles & Ray Eames. O wyjątkowości tej strefy decydują odważne rozwiązania kolorystyczne i aranżacyjne. Eklektyczny i nieco surowy charakter przestrzeni został świetnie podkreślony dzięki zastosowanemu oświetleniu. W tej roli występują surowe żarówki zawieszone na kablach w kolorowych oplotach i podłączone przez ściemniacz ścienny z możliwością regulacji natężenia. Na uwagę zasługuje także niebanalna dekoracja ściany w postaci kolorowego neonu. Pikanterii projektowi wnętrz części dziennej dodaje oryginalna szafka na alkohole ze specjalną wnęką na wina. Druga część pomieszczenia, zlokalizowana bliżej strefy kuchennej, została pomyślana jako kącik wypoczynkowy. W jego centralnej części zlokalizowano wygodną sofę i kino domowe. Na plan pierwszy aranżacji wysuwa się bezkonkurencyjny beton na ścianie. Stanowi on idealne tło dla oryginalnego rozwiązania aranżacyjnego - rzutnika, który po włączeniu zasłania telewizor ogromnym ekranem.

Projekt wnętrz według Perfect Space

Projekt łazienki obejmował połączenie wnętrza kąpielowego z toaletą. Dzięki niewielkiej przebudowie, w jednym wnętrzu udało zaplanować się zarówno dużą wannę, jak i praktyczny prysznic. W łazience zdecydowano się materiały kolorystycznie nawiązujące do aranżacji wnętrz mieszkania, jednak sam projekt nieco odbiega od ogólnego zamysłu. Projekt wnętrza łazienki jest pewnego rodzaju nawiązaniem do stylistyki kuchni, gdzie występuje ciepłe drewno przełamane czarnymi akcentami. Na uwagę zasługuje także projekt sypialni, która została utrzymana w delikatnie marynistycznym stylu. We wnętrzu króluje nieśmiertelna biel. Przejawia się ona zarówno w stylowej zabudowie pełniącej jednocześnie rolę garderoby oraz regału na książki i inne bibeloty, a także w modnej cegle na ścianie. Niekwestionowanym bohaterem wnętrza jest jednak ogromne łóżko z imponującym baldachimem, które wykonano z litego drewna. Dominująca we wnętrzu sypialnym biel idealnie komponuje się z niebieską ścianą, która nadaje całości aranżacji oryginalnego „pazura".

Kontakt z pracownią:

PERFECT SPACE
http://perfectspace.pl/
Bruzdowa 100E lok. 1 
02-991 Warszawa