Projekt wnętrz zakładał urządzenie wnętrz domu z lat 50., którego lokatorami będzie młode małżeństwo z dzieckiem. Niekonwencjonalny pomysł i oryginalne rozwiązania pozwoliły na stworzenie przestrzeni, w której czuć iście rodzinny i nieco sielankowy klimat. Projekt wnętrz maluje się jako nieprzeciętne wnętrze domu, w którym pozorne niedopasowanie stanowi istotę spójnej aranżacji. Niewielki budżet był motywacją do poszukiwania tańszych, jednak nie mniej funkcjonalnych i estetycznych rozwiązań. Efekt jest naprawdę urzekający!

Projekt wnętrz: niebanalne rozwiązania tanim kosztem

Projekt wnętrz opierał się na niedrogich, ale niezwykle pomysłowych i funkcjonalnych rozwiązaniach. Dzięki temu, całość przestawia niebanalne wnętrze, które zaskakuje każdym kolejnym elementem. Najlepszych przykładem na „gospodarskie" myślenie projektanta jest mała łazienka, która pomieściła na minimalnym metrażu wszelkie niezbędne sprzęty. W projekcie wnętrza o całkowitej powierzchni 4 mkw zlokalizowano dwie umywalki, WC, prysznic oraz pralkę. Aranżacja łazienki na każdym kroku potwierdza niebanalność i nietypowość projektu wnętrz. Kabina prysznicowa została zaaranżowana z drewnianego słupa, do którego zamontowana została tafla szkła. Podobnie, w kwestii mebli łazienkowych, postawiono na tanie i niekonwencjonalne rozwiązania. Szafki pod umywalki to niewielkie drewniane kubiki, które zostały zawieszone na ścianie.

Niebanalne wnętrza domu według Saje Architekci

Podobna idea przyświecała projektantom w aranżacji kuchni. Kuchenna zabudowa powstała dzięki złożeniu standardowych szafek marki IKEA oraz witryn, które zostały wykonane na zamówienie. We wnętrzu udało się także wygospodarować miejsce na niewielką strefę jadalnianą, którą wyznacza drewniany stół z oryginalnymi krzesłami w kolorze czarnym. Projekt pokoju dziennego został zdominowany przez obszerną biblioteczkę, której zabudowa zajmuje całą ścianę. Jednocześnie, staje się ona świetnym tłem dla reszty aranżacji, a także jest dowodem na konsekwencję aranżacyjną. Strefę wypoczynkową we wnętrzu wyznacza niewielka skórzana sofa w kolorze czarnym. Niepowtarzalnego wyrazu projektowi wnętrz dodaje oryginalna stolarka drzwiowa, która charakterem nawiązuje do dawnych czasów. Celem lepszego przystosowania jej do nowej aranżacji wnętrza, postanowiono ją częściowo odnowić. Niemałą rolę w projekcie wnętrz odgrywają także dodatki dekoracyjne. W części dziennej uwagę przykuwa nietypowa dekoracja gładkiej ściany, na której rolę obrazu przyjmuje wnęka wyłożona białą cegłą.

Kontakt z pracownią:

Saje Architekci arch. Joanna Morkowska-Saj
sajearchitekci.pl
tel. (58) 586 03 07
tel. +48 604 330 786