Klasyczna i przytulna aranżacja wnętrz mieszkania. Nic na pokaz!

2017-10-10 15:51

Układ i aranżacja mieszkania kupionego na wtórnym rynku bardzo podobała się nowym właścicielom. Jednak właścicielka z pasją wnętrzarską zarządziła duży remont.  Nowi właściciele prawie wszystko zrobili sami. Zobaczcie mieszkanie urządzone na nowo!

Spis treści

  1. Aranżacja wnętrz zgodnie z założonym budżetem
  2. Salon z jadalnią – połączyła je ciepła gama kolorystyczna
  3. Biała kuchnia na szarym tle
  4. Mała sypialnia dobrze zaplanowana
  5. Pokoje dzieci w dorosłej tonacji szarości i beżu

Właściciele kupili mieszkanie w Otwocku na rynku wtórnym. Bardzo lubili swoje dotychczasowe na warszawskiej Sadybie, jednak kiedy rodzina powiększyła się o drugie dziecko zrobiło się za ciasne. Mieszkanie spodobało im się tak bardzo, że kupno sfinalizowali w ciągu kilku tygodni. Kameralne osiedle, cisza i lokal właściwie gotowy – jedynie po lekkim odświeżeniu można było się wprowadzić. Potrzeba zamieszkania u siebie, po swojemu, okazała się tak silna, że nie bacząc na przeszkody natury  materialnej, zmienili w mieszkaniu wszystko, łącznie z częściowym burzeniem ścian! Dobrze, że właściciel ma liczne talenty. Jego dziełem są instalacje hydrauliczne i elektryczne, prace glazurnicze, a także projekty mebli. Pani domu mówi, że nie szukała inspiracji w nowych trendach ani modnych gadżetach. Chciała, by jej dom był klasyczny, przytulny i wygodny. Nic nie miało tu być na pokaz lecz wszystko dla rodziny.

Aranżacja wnętrz zgodnie z założonym budżetem

Budżet był ważny, więc właściciele musieli wykazać sią pomysłowością na zastąpienie kosztownych wykończeń nieco tańszymi, ale dającymi dobry i satysfakcjonujący ich efekt, jak np. tapeta imitująca cegłę, która okazała się strzałem w dziesiątkę. Lokalnie wykonana zabudowa kuchenna, także spełniła wszystkie oczekiwania gospodyni. Pozostałe meble, kupowane w sklepach sieciowych, są ładne, praktyczne i uniwersalne. Bez trudu udało się je zaaranżować  w oryginalną całość, zgodnie z przekonaniem gospodyni, że liczy się pomysł na ciekawe rozwiązania, a nie wydane grube pieniądze. Trudno się z nią nie zgodzić!

Czytaj też: Szare mieszkanie w stylu skandynawskim

Mieszkanie w stylu skandynawskim
Autor: Eugeniusz Filipiuk

Salon z jadalnią – połączyła je ciepła gama kolorystyczna

Nie ma tu cennych antyków ani nawet starych mebli. Właścicielki nie bawi ich odnawianie, skrobanie, malowanie. Poza tym chciała mieć nowe sprzęty. Indywidualny charakter wnętrza zawdzięcza zatem własnej inwencji i kilku rzeczom zrobionym na zamówienie.  Świetnym  pomysłem było wybicie ściany oddzielającej kuchnię i salon. Zrobili to jeszcze poprzedni właściciele mieszkania, ale mąż właścicielki przerobił prześwit i wykończył tak, że dopiero teraz powstała wygodna przestrzeń towarzysko-rodzinna. Oba wnętrza łączy gama ciepłych odcieni drewna, takie są podłogi, stolarka i stół. Strefa jadalniana ulokowana między dwoma oknami stanowi granicę między kuchnią a salonem. Stół jest rozkładany, więc na większe uroczystości zostaje wysunięty do pokoju. Nad nim gospodyni powiesiła półkę na talerze i dekoracyjne drobiazgi.

Mieszkanie w stylu skandynawskim
Autor: Eugeniusz Filipiuk

Biała kuchnia na szarym tle

Szafki są białe, a ściany – w odcieniu szarawej mgiełki. Z płytkami ściennymi i drewnianym blatem tworzą spójną oraz efektowną całość. Kolory tkanin idealnie pasują do płytek dzięki temu, że pani domu wcześniej zamówiła próbki materiałów, żeby znaleźć najwłaściwszy ich odcień. Okucia mebli i dodatki właścicielka  wybrała czarne, takie są: stylizowany reling, uchwyty i niektóre pojemniki.

Mała sypialnia dobrze zaplanowana

Pani domu zwierzyła się, że ciągle nie dorobiła się małżeńskiego łoża z prawdziwego zdarzenia. To, które stoi w sypialni, to rozłożona wersalka z poprzedniego mieszkania (jest na szczęście superwygodna!) z dostawionym drewnianym zagłówkiem. Poduszki  w różnych kształtach i odcieniach ocieplają pokój. Na ścianie za łóżkiem pojawiła się tapeta w kratę. Zamiast nocnej szafki -półka-drabinka. Sypialnia nie jest duża, ale dzięki dobremu zaplanowaniu zmieściły się tu także pojemne komody i telewizor. Nieładny grzejnik zniknął za obudową zrobioną na zamówienie. Wśród beżów i szarości akcenty z jasnego drewna (podłoga, parapet i zagłówek) są wysepkami ciepłego koloru. To do nich właścicielka dobrała lampki i koszyki.

Czytaj też: Mieszkanie pełne światła w stylu skandynawskim

Mieszkanie w stylu skandynawskim
Autor: Eugeniusz Filipiuk

Pokoje dzieci w dorosłej tonacji szarości i beżu

W pokoju chłopca chłodne beże i niebieskości ożywiają wnętrze. Podłoga została wysłana  miękką wykładziną i dywanikiem, by raczkującemu dziecku zapewnić bezpieczeństwo i komfort. Na ścianie lamperia w kratkę wykończona listwą.  W tej samej tonacji jest narzuta na łóżku i część poduszek. Grzejnik został osłonięty płotkiem – tak jest ładnie i bezpieczniej.  W królestwie dziewczynki  zaś do eleganckich beżów dodano szarości. Mama wyczarowała dla niej prześliczne wnętrze pełne wdzięku, a jednocześnie spełniające wszystkie oczekiwania dziewczynki. Swoje miejsce mają domek dla lalek, kuchenka do gotowania i mnóstwo innych zabawek. Większość mebli pochodzi z IKEA, ale aranżacja ścian to pomysł właścicielki. Lamperia z tapety wykończona listwą wygląda przepięknie w sąsiedztwie ciemnobeżowej ściany. Okno zdobią roleta i girlanda z proporczyków.