Odpowiednie wykończenie ścian może całkowicie odmienić nasz przedpokój. Triki kolorystyczne w aranżacji przedpokoju optycznie powiększą wnętrze i nadadzą mu pożądanego przez ciebie klimatu, a umiejętne użycie różnorodnych faktur i dodatków stworzy oryginalną przestrzeń i pomoże ci oddać swój charakter. Jakie ściany w przedpokoju się sprawdzą? Oto galeria zdjęć i kilka pomysłów na przedpokój inspiracje.

Ściany w przedpokoju: inspiracje i kolory

Za pomocą odpowiednio uzytego koloru na ścianie można stworzyć ciekawy wystrój przedpokoju, a także poprawić jego proporcje. Białe ściany są najlepszym rozwiązaniem w małym przedpokoju, bo dzięki nim pomieszczenie wyda się większe. Jeśli wszechogarniająca biel ci nie odpowiada, postaw na chłodne kolory ścian w przedpokoju. Oddalają one optycznie od ściany, warto więc wykorzystać to złudzenie, jeśli chcesz na przykład wydłużyć lub poszerzyć przedpokój. Wystarczy pomalować jedną z bocznych ścian albo ścianę na wprost wejścia do mieszkania na kolor szary, zielony lub niebieski. Z kolei szary jest dobrym tłem na ściany w przedpokoju o dużej powierzchni; w połączeniu z bielą wygląda żywo i lekko.

Ściany w przedpokoju: z różnymi fakturami

Bezkonkurencyjnym sposobem na powiększenie przestrzeni w aranżacji przedpokoju jest fototapeta - fotografia nadrukowana na płótnie lub szkle. Kontrastujące faktury w dekoracji ścian również tworzą złudzenie większej przestrzeni i nadają wnętrzu indywidualnego wystroju, jednak pamiętaj, że co za dużo, to nie zdrowo – wystarczą dwie! Aby optycznie podwyższyć wnętrze przedpokoju, wykorzystaj tapetę w pionowe pasy, jednak nie stosuj tego triku na wszystkich ścianach, bo zacieśni to pomieszczenie. Wygodnym i estetycznym sposobem na uniknięcie w aranżacyjnej nudy i ozdobienie ścian w przedpokoju są również naklejki ścienne.