Aranżacja łazienki nowoczesnej. Wybieramy meble łazienkowe

 Czysta forma

Fot. Mariusz Bykowski, Materiały prasowe firm

Łazienka XXI wieku: drewno w roli głównej, kolor bez ograniczeń, wielofunkcyjne szkło... Każdy znajdzie dla siebie inspirację. Współczesna aranżacja łazienki lubi proste, minimalistyczne wyposażenie.

Aranżacja łazienki nowoczesnej

Aranżacja łazienki nowoczesnej polega coraz częściej na tym, że instalacje sanitarne, takie jak wanna „wychodzą z kątów”, częściowo lub całkowicie odrywając się od ścian. Taka aranżacja łazienki otwarcie manifestuje swój charakter: to miejsce służy relaksującym kąpielom, które są nie tylko czynnością higieniczną, ale sposobem na domowy relaks. Nowoczesne meble łazienkowe i dobrana do nich drewniana podłoga zyskują coraz więcej sprzymierzeńców.

Aranżacja łazienki: wanna wolno stojąca

W aranżacjach łazienek wanna jest coraz częściej umieszczana przez architektów wnętrz pośrodku łazienki. Również wtedy, gdy łazienka jest zbyt duża. Taka aranżacja łazienki ma sens, jeśli można swobodnie podejść do wanny z każdej strony i nie przeszkadza to w korzystaniu z innych urządzeń. Wolno stojąca wanna jest jednak bardzo dominującym akcentem w łazience, dlatego warto dobrać do niej minimalistyczne meble łazienkowe. Drewniana podłoga i drewniane wyposażenie łazienki będą pasować do wolno stojącej wanny.

Wyposażenie łazienki

Nowoczesna aranżacja łazienki wykorzystuje często dużą szklaną taflę w kabinie prysznicowej. Minusy? Efektowna tafla w salonie kąpielowym wymaga częstego czyszczenia. Jeśli będzie cię to denerwować wanna to lepszy wybór dla ciebie. Zalety szklanej tafli? Naturalne szkło przybierze kolor podłoża, na którym jest ułożone, więc drewniana podłoga będzie świetnie korespondować z prysznicem.

Czysta forma

Nowoczesna łazienka to czysta forma.

Czysta forma

Lustro „Narciso”, Devon & Devon, Studio Kampol; białe łodygi „Torka”, IKEA; taca, Scandinavian Living; wazon, Desa.pl, wieszak, Decorador.

Czysta forma

Pojemnik na mydło, Zone Denmark; kandelabr „Gioiello Crystal Red”, lustro „Romance”, stolik „Cubo Ornament”, Kare Design.

Czysta forma

Opcja dla odważnych, którym odpowiada połączenie bieli płytek i czerwieni błyszczących paneli ściennych z lakierowanego MDF-u.

Czysta forma

Konstruowanie kabin ze szklanych paneli jest możliwe dzięki zastosowaniu hartowanego szkła.

Czysta forma

Wieszak łazienkowy, Amandus.pl, umywalka „Bawang Flower”, Darsin.eu, lustro „Flint Stone”, 9design.pl; pojemnik na chusteczki, Red Onion.

Ocena: 0
Tekst: Robert Zawitkowski Zdjęcia: Mariusz Bykowski, Materiały prasowe firm

POLECANE ARTYKUŁY