Czas masowych wymian wanien na prysznice w małych i wąskich polskich łazienkach, powoli odchodzi do lamusa. Żyjąc w ciągłym biegu, jedząc, chodząc i kąpiąc się w pośpiechu tęsknimy za odrobiną relaksu, wolniejszego tempa życia i ogólnie... za duchem slow life. Po cóż więc pozbywać się okazji do jednej z najprostszych form relaksu po całodziennym wyścigu w załatwianiu „spraw ważnych” – kąpieli we własnej wannie? Zainspiruj się naszą galerią wanien. Na pewno znajdziesz coś do swojej łazienki!

10 pomysłów na wannę w łazience: wanna na deser

Nic tak doskonale nie odpręża na koniec dnia jak błoga kąpiel, pełna piany, w domowym zaciszu. Ciepłe światło świec, aromatyczne olejki i dyskretna muzyka wokół potrafią zdziałać cuda. Będąc szczęśliwymi posiadaczami łazienki na poddaszu, możemy zaaranżować ją w taki sposób, by podczas dłuższej kąpieli móc podziwiać gwiazdy zza okna dachowego. Dysponując nieco ograniczoną powierzchnią łazienki możemy zainwestować w wannę narożną, która umożliwia bardziej ustawne zagospodarowanie przestrzeni wokół niej. Również i w tym przypadku możemy wydzielić strefę prysznicową, montując profilowane parawany: przezierne bądź mleczne.

10 pomysłów na wannę w łazience: opcja 2 w 1

Decydując się na posiadanie wanny, nie musimy czuć się poszkodowani brakiem opcji prysznica. Jeśli wybraliśmy wannę przyścienną w obudowie, w bardzo prosty, intuicyjny sposób możemy za pomocą szklanego fragmentu przepierzenia czy składanego parawanu wydzielić strefę prysznicową. Jeśli rozmiłowani jesteśmy w klasyce gatunku wanien wolnostojących, dla celów prysznicowych możemy zastosować pełnoplastyczną, okalającą wannę z każdej ze stron, zasłonę prysznicową, montowaną na relingach lekkiego, okrągłego stelażu, okalającego wannę na wysokości sufitu. Stelaż ten możemy dowolnie: montować bądź demontować, w zależności od naszego sezonowego nastawienia do kwestii kąpielowych.