Wnętrza inspiracje: dzięki plastycznym możliwościom płyt g-k łazienkowe ściany przybierają różne, coraz to bardziej wyszukane formy. Popatrzmy na inspiracje wnętrz łazienki, gdzie ściana pełni funkcję dekoracyjną. Coraz częściej dekoracyjne ściany wnętrz przestają być jednolitymi, gładkimi płaszczyznami. Doskonałym pomysłem na ścianę w łazience są wnęki i nisze. Nie tylko tworzą one dekorację ścian i wzbogacają przestrzeń łazienki, ale również podnoszą jej funkcjonalność. W projektach łazienek często pojawiają się plastyczne, rozrzeźbione wnękami i niszami ściany.

Projekty łazienek - dekoracja ściany

Zastosowane w projekcie łazienki wnęki i nisze mogą zmieniać proporcje łazienki czy porządkować przestrzeń. Coraz częściej w łazienkach powstają one w sposób zamierzony: nowo budowanej ścianie działowej celowo nadaje się taki kształt, by utworzyć w niej wnękę lub kilka różnej wielkości. Wnęki w łazienkach stają się też konkurencją dla wolno stojących mebli i wiszących półek. W zależności od potrzeb łatwo można zmieniać jej funkcje i wyposażenie. Sama wnęka lub nisza także często jest dekoracją. Jeśli znajdzie się w miejscu, na którym najdłużej zatrzymujemy wzrok, będzie trójwymiarowym tłem dla wyposażenia łazienki.

Wnętrza inspiracje: łazienki i nowe możliwości

Wnękę w łazience można często przemalowywać, obudowywać, oklejać. Jeżeli chcemy wydobyć jej głębię, zastosujmy inny, kontrastujący z kolorem ścian kolor farby. Żeby podkreślić urodę wnęki w łazience, warto zamontować w niej źródło światła – uwypukli ono jej bryłę, a także wydobędzie ustawione tam kosmetyki czy dekoracyjne drobiazgi. Do oświetlenia wnęki od wewnątrz nadają się halogeny, świetlówki i LED-y. Źródło światła należy umieścić w trakcie jej budowy.