Goście najczęściej korzystają z toalety gościnnej, z pełnej łazienki umieszczonej przy pokoju gościnnym albo z naszej, ogólnodostępnej łazienki domowej.

Łazienka, z której mogą korzystać goście jest wizytówką domu i powinniśmy ją urządzić wyjątkowo starannie. Jeśli nasz projekt łazienki ma zaskakiwać, możemy pozwolić sobie na zastosowanie cegły na ścianie z umywalką, która nie jest popularnym materiałem stosowanym w łazience. Na naturalnej cegle doskonale będzie wyglądało lustro weneckie lub w barokowej ramie. Szorstkość cegły podkreśli lśniącą i gładką powierzchnię lustra. Innym pomysłem na projekt łazienki może być umieszczenie w niej dekoracyjnej mozaiki wyglądającej jak tapeta lub właśnie tapetę, która po odpowiednim zabezpieczniu przed wilgocią doskonale się sprawdzi w łazience. 

Jeszcze innym pomysłem na ciekawy projekt łazienki jest umieszczenie w łazience dla gości drewnianej podłogi. Jest to rozwiązanie rzadko stosowane z powodu konieczności konserwacji drewna, na którą zazwyczaj brak czasu. Dlatego łazienka dla gości będzie dobrym miejscem na zrealizowanie takiego pomysłu.

Ciekawym projektem łazienki robiącym wrażenie na naszych gościach, może być zamontowanie baterii umywalkowej, z której w zależności od tego czy leci woda zimna czy ciepła, woda będzie podświetlana na czerwono lub niebiesko. Jeśli jesteśmy zwolennikami typowej ceramiki łazienkowej możemy wykorzystać drewnianą, stylową szafkę lub konsolę jako blat pod umywalkę.

Zachwyt gości naszą łazienką jest bardzo miłą rzeczą, dlatego nie obawiajmy się stosować tam nietypowych rozwiązań. Uruchommy naszą wyobraźnię i czerpmy przyjemność z urządzania wnętrz.