Świetny projekt sypialni z łazienką: obicia na ścianach i biokominek

2013-12-21 9:08 Agnieszka Zawadzka

Projekt sypialni połączonej z łazienką zaskakuje autorskimi rozwiązaniami i nowatorskim podejściem projektantów. Miękkość przestrzeni sypialnianej kontrastuje z gładką i surową powierzchnią łazienki. Innowacją zaś jest rozwiązanie strefy kominkowej, stanowiącej łącznik dla obu przestrzeni. Projekt sypialni z łazienką utrzymany jest w zrównoważonych barwach natury, sprzyjających wypoczynkowi.

Nowatorski projekt sypialni z łazienką łączy w sobie dwa żywioły - ogień i wodę, które oddziela szklana tafla biokominka. Do obu wnętrz prowadzą bezościeżnicowe drzwi, zlicowane ze ścianą.

W sypialni uderza mięsisty detal i perfekcyjne wykończenie poszczególnych stref. Tapicerowane jasną skórą obszerne łóżko koreluje bezpośrednio z wystrojem ścian. Zarówno przestrzeń za łóżkiem, jak i ściana przeciwna, obite zostały pikowaną w kwadrat jasną, skórzaną tapicerką, na całej wysokości. Ściana pełniąca również funkcję zagłówka, wzbogacona została tapicerowaną gładko wnęko-półką na szerokość materaca. Projekt sypialni jest elegancki i komfortowy.

Pozostałe ściany w sypialni wyłożone są ciepłymi tapetami o fakturze nawiązującej do lnu. Drewniany, prosto kładziony parkiet wieńczy podłogę. Okno, znajdujące się na przedłużeniu wejścia do sypialni, zdobią subtelne zasłony w odcieniu fioletowej szarości. Kolorystycznie do zasłon nawiązują niewielkie, puszyste, fioletowo-szare chodniki –  wpływając na kolory i wystrój wnętrza sypialni.

Innowację w projekcie sypialni z łazienką stanowi rozwiązanie strefy kominkowej, stanowiącej element łączny dla obu przestrzeni. W dolnej partii ściany dzielącej obie strefy wnętrz, wbudowano przeszklony obustronnie, prostokątny biokominek. Przestrzeń paleniska flankowana jest czarną, szklaną opaską, po obu stronach ekranu. Takie rozwiązanie w projekcie sypialni z łazienką umożliwia pozostanie w kontakcie wzrokowym osobom przebywającym w odrębnych pomieszczeniach.

Projekt sypialni z łazienką: kontrast i harmonia

Miękkość przestrzeni sypialnianej wyraźne kontrastuje z gładkimi powierzchniami wnętrza łazienki. Marmurowa okładzina podłogi oraz ścian zbliżona jest do odcienia piaskowca. Ścianę kominkową wzbogacono białym motywem z masywnych płyt ceramicznych, umieszczonych bezpośrednio wokół trzech boków kominka. Biel płyt nawiązuje do kolorystyki wolnostojącej wanny, z finezyjnymi wyobleniami, przysuniętej do strefy kominka. Monumentalna, płynnie wygięta stalowa bateria, wieńczy kompozycję. Za strefą kąpielową znajduje się strefa umywalki, oddzielona wąskim, przeszklonym panelem. Nad umywalką zawieszono wysokie, trójdzielne, panelowe lustro z fazami. Na przekątnej ścianie, na wąskim pasie marmurowego powtórzenia, umieszczono kinkiet z jasnym, lnianym abażurem. Chodniki łazienkowe nawiązują do piaskowego koloru okładzin, i utrzymane są w tonacji beżowej.

Jasne, skórzane wnętrze sypialni oraz piaskowo-biała kolorystyka łazienki konsekwentnie nawiązują do naturalnych kolorów i faktur stosowanych w pozostałych pomieszczeniach apartamentu.

NOWY NUMER

W kwietniowym numerze M jak Mieszkanie szykujemy się do Wielkanocy. Porządki? Gotowanie? Nie tym razem. Tegoroczne święta witamy pięknie udekorowanym domem.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Kwiecień 2021