CEGŁA we wnętrzu: jak pomysłowo wykorzystać walory prawdziwej cegły? Galeria ZDJĘĆ z pomysłami

Cegła na ścianie we wnętrzu jest już dekoracją sama w sobie. Zawsze stworzy niebanalny wystrój, a to czy będzie w naturalnej formie czy pomalowana zależy już tylko od nas i stylu wnętrza. Cegły pasują do wnętrz nowoczesnych, klasycznych, rustykalnych, a przede wszystkim industrialnych. Cegła na ścianie jest doskonałą alternatywą dla tapety lub farby. Zobaczcie zdjęcia cegły na ścianie w różnych wnętrzach.

, ciekawe inspiracje
cegła na ścianie, ciekawe inspiracje
cegła na ścianie, ciekawe inspiracje
cegła na ścianie, ciekawe inspiracje
cegła na ścianie, ciekawe inspiracje

Cegła na ścianie zawsze jest na tyle interesującą dekoracją ściany, że staje się punktem centralnym aranżacji wnętrza. Surowa i chropowata pasuje do większości wnętrz industrialnych, nowoczesnych i rustykalnych. Cegły we wnętrzu można pomalować farbą albo kupić gładkie białe, które są bardziej przyjazne w sypialni lub w kuchni. Ale to, jaki rodzaj cegły wybierzemy zależy tylko od nas.

Do niedawna cegła dekorowała ściany przede wszystkim salonów, teraz coraz częściej wykorzystywana jest w sypialniach i w łazienkach, a efekty naprawdę warte są podziwiania. Naturalną barwę surowej cegły podkreślą kolory szary i błękitny.

Cegła we wnętrzu –  z czym łączyć naturalną cegłę by wydobyć jej urodę?

Naturalna, chropowata, najlepiej gdy pochodzi z rozbiórki, cegła na ścianie będzie pięknie podkreślona przez zastosowanie kontrastowo gładkich powierzchni czyli szkła, metalu czy drewna. Dlatego dobrym miejscem dla cegły jest kuchnia, w której znajdują się szafki ze szklanymi lub z lakierowanego mdf-u frontami. Podobny efekt osiągniemy w łazience, gdzie cegła na ścianie spotyka się z gładką, błyszczącą białą ceramiką i lustrami. Dopełnieniem takiej aranżacji powinno być dokładnie przemyślane punktowe oświetlenie wydobywające i podkreślające wszelkie nierówności naturalnej cegły. Dlatego jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami mieszkania w starej kamienicy lub postindustialnego loftu warto zastanowić się nad wykorzystaniem cegły.

Cegła we wnętrzu –  kiedy sprawdzi się cegła biała lub pomalowana?

Cegła na ścianie pomalowana  na biało zaskakująco dobrze wygląda we wnętrzach w stylu glamour. Jej chropowatość i niedoskonałość podkreślają się nawzajem z gładkimi i lśniącymi powierzchniami lamp oraz mebli. Cegła pomalowana farbą jest milsza w dotyku i dlatego jest częściej stosowana w sypialniach, a nawet w pokojach dziecięcych. Cegła malowana na beżowo lub cegła klinkierowa w neutralnym kolorze znakomicie odnajduje się we wnętrzach klasycznych. Zarówno cegła pomalowana jak i cegła naturalna pasują do wnętrz retro dając bardzo ciekawe zestawienia kolorystyczne. Cegła naturalne „lubi” czarno – białe fotografie, cegła malowana na biało „lubi” natomiast reprodukcje Warhola lub Lichtensteina.

Ocena: 0
Tekst:: Monika Czerwińska - Konarska Zdjęcia: Anna Orłowska, Konrad Kalbarczyk, GREEN CANOE STUDIO, Marcin Czechowicz, Mariusz Purta, Łukasz Kozyra, Juliusz Sokołowski, Daniel Rumiancew, Mariusz Bykowski

POLECANE ARTYKUŁY