Ściana nad blatem w kuchni – jeśli ją pomysłowo zagospodarujemy – może być główną ozdobą w aranżacji wnętrza. Ciekawym pomysłem na ścianę nad blatem będzie tapeta, ale musi ona spełniać określone wymagania.  Tapeta nad blat do kuchni powinna być odporna na wilgoć, na ścieranie oraz na działanie wysokiej temperatury.

Tapeta nad blatem w kuchni: jaką wybrać?

Do wyłożenia ścian nad kuchenką i zlewozmywakiem wybieramy tapety odporne na wilgoć i niepalne - winylowe albo z włókna szklanego. Tapety winylowe na ścianie w kuchni można często myć, ponieważ są przeznaczone do miejsc wilgotnych i mają wierzchnią warstwę grubszą i gąbczastą. Tapeta nad blatem w kuchni ładnie pokryje i zamaskuje nierówną ścianę. Zamiast tapety możemy także zastosować naklejki na ścianę lub fotolaminat. Na ścianie w kuchni sprawdzą się także tapety z włókna szklanego, które po przyklejeniu można pomalować farbą na wybrany kolor.

Tapeta na ścianie w kuchni: zabezpieczamy

Tapeta nad blatem w kuchni może ożywić aranżację całego wnetrza lub nadać mu oryginalnego charakteru. W galerii zdjęć znajdziesz ciekawe inspiracje, jak ładnie zaaranżować tapetę nad blatem w kuchni. Jeśli na ścianie w kuchni, nad blatem, chcemy jednak położyć tapetę nieprzystosowaną do ścierania i mokrych miejsc, pomyślmy o tym, aby ją odpowiednio zabezpieczyć – na przykład przykryć szkłem hartowanym lub lacobelem. Tapetę nad blatem w kuchni możemy łatwo wymienić, gdy już nam się znudzi. Warto więc rozważyć taką dekorację na ścianie w kuchni.