Tapeta na ścianie nad blatem kuchni jest ciekawym pomysłem i może być główną ozdobą w aranżacji wnętrza, ale musi ona spełniać określone wymagania. Tapeta nad blat do kuchni powinna być odporna na wilgoć, na ścieranie oraz na działanie wysokiej temperatury.

Tapeta nad blatem w kuchni: jaką wybrać?

Do wyłożenia ścian nad kuchenką i zlewozmywakiem wybieramy tapety odporne na wilgoć i niepalne - najlepsze będą tapety winylowe albo tapety z włókna szklanego. Tapety winylowe na ścianie w kuchni można często myć, ponieważ są przeznaczone do miejsc wilgotnych i mają wierzchnią warstwę grubszą i gąbczastą. Tapeta nad blatem w kuchni ładnie pokryje i zamaskuje nierówną ścianę. Zamiast tapety możemy także zastosować naklejki na ścianę lub fotolaminat. Na ścianie w kuchni sprawdzą się także tapety z włókna szklanego, które po przyklejeniu można pomalować farbą na wybrany kolor.

Tapeta na ścianie w kuchni: zabezpieczamy

Tapeta nad blatem w kuchni może ożywić aranżację całego wnętrza lub nadać mu oryginalnego charakteru. W galerii zdjęć znajdziesz ciekawe inspiracje, jak ładnie zaaranżować tapetę nad blatem w kuchni. Jeśli na ścianie w kuchni, nad blatem, chcemy jednak położyć tapetę nieprzystosowaną do ścierania i mokrych miejsc, pomyślmy o tym, aby ją odpowiednio zabezpieczyć – na przykład przykryć szkłem hartowanym lub lacobelem. Tapetę nad blatem w kuchni możemy łatwo wymienić, gdy już nam się znudzi. Warto więc rozważyć taką dekorację na ścianie w kuchni.