Farba tablicowa w kuchni: 18 inspiracji na czarne ściany, po których można pisać

Czarna farba tablicowa w kuchni wygląda atrakcyjnie. Taką farbą malujemy zazwyczaj wybrany fragment ściany lub jedną całą. Farba tablicowa sprytnie zamieni ścianę w kuchni w miejsce na notatki!

czarna farba tablicowa w kuchni zdjęcia
czarna farba tablicowa w kuchni zdjęcia
czarna ściana w kuchni
czarna farba tablicowa
czarna ściana w kuchni

Farba tablicowa coraz chętniej jest stosowana w aranżacji wnętrz. Wybraliśmy zdjęcia prawdziwych kuchni, w których zastosowano czarną farbę tablicową. Takie czarne ściany w kuchni są efektowne i stanowią dość mocny element w aranżacji wnętrza.

Farba tablicowa w aranżacji wnętrz: pomysły

Farbę tablicową zazwyczaj stosuje się na wybranym fragmencie ściany, np. blisko lodówki czy w pobliżu stołu. Czarną farbą tablicową można też pomalować barek (wyspa kuchenna) czy fronty szafek kuchennych.

Rola farb tablicowych w kuchni nie ogranicza się tylko do wykończenia ściany, mebli czy drzwi. Powierzchnia pokryta farbą tablicową przede wszystkim staje się miejscem na notatki, ogłoszenia czy przepisy. W galerii prezentujemy 18 zdjęć prawdziwych kuchni, w których zastosowano farbę tablicową. Przeważają  aranżacje kuchni w stylu nowoczesnym: obejrzyjcie galerię inspiracji na czarne ściany w kuchni.

Nie przegap: Styl nowoczesny - inspiracje - GALERIE ZDJĘĆ >>>

Ciekawym pomysłem jest pomalowanie na czarno jednej ściany w kuchni lub jej fragmentu. Będzie ona pełnić funkcję tablicy informacyjnej służącej do zapisywania bieżących spraw do załatwienia, ważnych rodzinnych dat, listy zakupów itp. Tablicówką możemy również pomalować przestrzeń pomiędzy górną a dolną zabudową kuchenną. Wówczas będzie to oryginalny notatnik na najnowsze przepisy kulinarne.

Przy wykorzystaniu farby tablicowej można również ozdobić doniczki, w których hodujemy świeże zioła, a następnie odpowiednio podpisać je kredą. Jeżeli zależy nam na porządku w spiżarni, farba tablicowa pozwoli na wykonanie estetycznych etykiet na słoikach i wekach. Zaletą takiego rozwiązania jest możliwość błyskawicznej zmiany ich zawartości bez konieczności przygotowywania nowych etykiet.

Farba tablicowa lub magnetyczna w kuchni

Producenci oferują farby tablicowe lateksowe lub akrylowe. Są wodorozcieńczalne i spełniają normy Unii Europejskiej w zakresie bezpieczeństwa. Ściany pomalowane farbą tablicową mogą być matowe lub półmatowe i mieć dowolnie wybrany kolor. Najchętniej do aranżacji kuchni wybierany jest kolor czarny, ale w sprzedaży są też farby tablicowe w odcieniu żółtym, pomarańczowym, białym, różowym, niebieskim czy zielonym.

Zobacz też: Kuchnia - inspiracje - GALERIE ZDJĘĆ >>>

Ściana w kuchni pomalowana farbą tablicową jest trwała i odporna na wielokrotne pisanie po niej kredą oraz zmywanie jej wodą. Nawet intensywnie eksploatowana nie traci koloru i się nie wybłyszcza. Na rynku dostępne są też farby magnetyczne. Do ściany pomalowanej taką farbą można przywieszać za pomocą magnesów rysunki, zdjęcia, przepisy, czy domowe rachunki.

Farba tablicowa w salonie? Czemu nie!

Farbę tablicową z powodzeniem wykorzystamy również w salonie lub gabinecie. Fragment ściany pomalowany farbą tablicową i oprawiony w zdobioną ramę będzie stanowił ciekawy element dekoracyjny o walorach funkcjonalnych.

Innym pomysłowym rozwiązaniem jest stworzenie na ścianie fantazyjnych wzorów, które swobodnie możemy zdobić przy okazji różnokolorowych kred. Pozwala to na częste i szybkie zmiany aranżacji wnętrza. Taki pomysł na farbę tablicową dobrze sprawdzi się we wnętrzach mieszkań w klimacie loftowym, industrialnym.

WIDEO: jak malować ściany farbą tablicową

Zapytaliśmy eksperta jak dobrze pomalować ściany farbą tablicową: zobacz wideo instrukcję. Malujemy ściany farbą tablicową.

 

Farba tablicowa w kuchni i nie tylko - GALERIE ZDJĘĆ

Farba tablicowa to ciekawy pomysł na dekorację ściany w kuchni, ale też np. w pokoju dziecięcym. Zobacz, jak prezentuje się farba tablicowa w różnych aranżacjach wnętrz.

NIE PRZEGAP

Różne zastosowanie farby tablicowej
camera

Jak wykorzystać farbę tablicową?

LISTA ZAKUPÓW

Pomysły na farbę tablicową
camera

Nowe pomysły: jak wykorzystać farbę tablicową?

LISTA ZAKUPÓW

Farba tablicowa na ścianie
camera

Czarna ściana: blaski i cienie farby tablicowej!

LISTA ZAKUPÓW

Ocena: 0
Zdjęcia: Łukasz Zandecki, Marcin Czechowicz, Michał Przeździk-Buczkowski, Mariusz Bykowski, Konrad Kalbarczyk, Norbert Banaszyk/DADA, Małgorzata Góra

POLECANE ARTYKUŁY