Aranżacja pokoju chłopięcego wymaga równie dużo uwagi, co urządzanie pokoju dla dziewczynki! Podpowiadamy, jak stworzyć ładny, ciekawy, ale i praktyczny pokój dla chłopca. Jakie wybrać kolory i dodatki, które stworzą chłopięcy wystrój wnętrza.

Zobacz też: Pokój dla nastolatka: 15 inspiracji, jak urządzić pokój młodzieżowy>>

Pokój dla chłopca: przede wszystkim zabawa!

Jednym z najważniejszych elementów pokoju dla dziecka jest praktyczny system przechowywania zabawek – zaopatrując go w wieszaki, kosze, pojemniki i różnego rodzaju meble z licznymi szafkami, szufladami czy półkami na dziecięce skarby, unikniesz niepotrzebnego chaosu w pomieszczeniu. Ponadto, interesujące, sprytne schowki pomogą ci w nauczeniu dziecka, że zabawki należy układać na miejsce, a nie porzucać na środku pokoju. Warto również stworzyć kilka różnych miejsc do zabawy, tak by dzieckomiało odpowiednią ilość bodźców – zastanów się nad piętrowym łóżkiem ze zjeżdżalnią, sztalugą do malowania, huśtawką podwieszoną pod sufitem czy materiałowym fortem. Pamiętaj, żeby przy wyborze zabawek, mebli i innych elementów wystroju do pokoju dla chłopca, zawsze kierować się gustem i zainteresowaniami dziecka – to jego królestwo! Dodatkowo, im bardziej uniwersalną przestrzeń uda ci się stworzyć, tym mniejszy problem będzie z modyfikacją jej na przestrzeni lat, gdy chłopiec będzie dorastał.

Sprawdź też: pokoje młodzieżowe - GALERIE ZDJĘĆ>>

Pokój dla chłopca: kolory

Chłopcy zazwyczaj nie przepadają za pastelowymi kolorami, takimi jak róż i fiolet, dlatego najlepiej zdecydować się na jakiś z bardziej „męskich” kolorów – zielony czy niebieski. Dzieci nie lubią też nudy, postaw więc na barwne ściany i dodatki, pamiętaj jednak, że co za dużo, to niezdrowo – dwa kolory wiodące wystarczą w zupełności. Dobrym wyjściem jest pomalowanie tylko jednej ściany na jakiś interesujący kolor – dzięki temu nie pomniejszysz optycznie pokoju. Ponadto, zbyt mocne kolory mogą nadmiernie pobudzać, więc należy je stosować z rozwagą. Ciekawym elementem ozdobnym ścian w pokoju chłopca może być również grafika na ścianie. W namalowaniu jej możesz posiłkować się szablonami (wspólne malowanie z dzieckiem jest fantastyczną zabawą!), a jeśli wolisz oszczędzić sobie zabaw z farbą, wybierz naklejkę naścienną, która jest czystszą i łatwiejszą w wykonaniu opcją.