Projektując pokój dla ucznia powinniśmy wziąć pod uwagę, że młody człowiek spędza w nim wolny czas, uczy się i odpoczywa. Dlatego tak ważne jest odpowiednie rozplanowanie stref w taki sposób, aby były funkcjonalne i dziecko miało odpowiednią przestrzeń do nauki i relaksu.

Pokój dla ucznia: co musi się znaleźć w pokoju dla ucznia?

Urządzając pokój dla ucznia musimy w jednym pomieszczeniu urządzić kącik do nauki, strefę odpoczynku i dzienną. Biurko w pokoju dziecka zajmuje główną pozycję. W końcu - to w tym miejscu dziecko odrabia lekcje, uczy się i korzysta z komputera. Ważne, aby biurko było ustawione w takim miejscu, do którego dochodzi jak najwięcej naturalnego światła. Na biurku musi znaleźć się odpowiednie oświetlenie. Równie ważny jest wybór odpowiedniego krzesła, dzięki któremu kręgosłup nie będzie nadmiernie obciążony. Ważnym elementem pokoju dla ucznia jest strefa odpoczynku. Wygodne łóżko, ozdobne poduszki i pled - to podstawa, która pozwoli nam na codzienny wypoczynek, a dodatki sprawią, że pokój będzie urządzony modnie. W strefie dziennej może pojawić się regał lub półki na książki i fotel.

Pokój dla ucznia: jaki kolor wybrać do pokoju dla dziecka?

Urządzając pokój dla swojej pociechy warto zastanowić się nad kolorem. Ważne jest to, abyśmy przy wyborze uwzględnili preferencje naszego dziecka. Najpopularniejsze kolory pokojów dziecięcych w polskich domach to błękit i zieleń - dla chłopców, oraz róż i czerwień - dla dziewczynek. Jeśli chcecie wybrać bardziej stonowane barwy możecie wybrać biel lub szarość, a jako akcent kolorystyczny wprowadzić dodatki w mocnym kolorze. Zainspirujcie się naszą galerią. Prezentujemy 10 POMYSŁÓW na aranżację pokoju dla ucznia!