Ten moment zawsze przychodzi znienacka: dziecko przestaje być dzieckiem, zaczyna być... NASTOLATKIEM! Po otrząśnięciu się z pierwszego szoku zaczynamy rozważać różne warianty okoliczności towarzyszących temu przepoczwarzeniu. Jedną z myśli, jakie nam towarzyszą, jest potrzeba zmiany aranżacji pokoju dziecięcego na młodzieżowy. Od czego zacząć metamorfozę?

Fotel lub krzesło:  stylowy antyk w pokoju nastolatki

Oprócz ewidentnych walorów estetycznych, stylowy fotel-antyk sprawdzi się również pod względem komfortu użytkowania. Dawne meble robiono na lata. Każdy element był skrzętnie przemyślany i dopracowany. Miękkie siedziska na sprężynach, wypełnione trawą morską sprzyjały relaksowi. Przyjemne i miękkie materiały obiciowe przydawały wrażenia luksusu i posiadania przedmiotu z prawdziwie wysokiej półki. Żaden inny mebel nie sprzyja tak komfortowo czytaniu ulubionych książek. Wzbogacony o pasujący do niego podnóżek stanowi również fenomenalne miejsce dla popołudniowego wytchnienia. Służy też do wygodnej zmiany ubrania lub uzyskania chwili wytchnienia w czasie porannych dylematów vis a vis szafy, z cyklu „co ja mam na siebie włożyć?”. Mebel – ideał. Jeśli posiadamy w domu stary fotel, lub ciut młodszy - w stylu vintage, czasem wystarczy jedynie odświeżenie starej tapicerki (zlecenie obicia nowym materiałem tapicerowi - profesjonaliście). Uzyskanie stylowego i wygodnego fotela nie stanowi wcale tak wielkiego wydatku.

Fotel lub krzesło:  designerski sznyt

Pokój młodego mężczyzny – nastolatka, to z reguły prawdziwy plac boju. Na jednej przestrzeni ściśle zazębiają się przestrzenie zarezerwowane do nauki, słuchania muzyki, gry na instrumencie i hali sportowej. W dodatku jeszcze ta upiorna konieczność wrzucania do szafy ubrań zdobiących wszystkie pozostałe elementy wyposażenia pokoju... Tylko jeden mebel jest w stanie wynagrodzić wszelkie niedogodności związane z posiadaniem pozostałych. FOTEL. Nowoczesny, designerski fotel to prawdziwy must have w młodzieżowym pokoju dla nastolatka. Służy do gry na gitarze, pozwala skupić się dłużej na lekturze, a nawet sprawia, że odrabianie lekcji jest choć trochę wygodniejsze. W dodatku stanowić może główny punkt stylowy wnętrza i podporządkować sobie pozostałe elementy wyposażenia (np. kolorystyką). Wygodny, dobrze wyprofilowany fotel pozwoli również na zachowanie prawidłowej postury szybko rosnącym chłopcom w nastoletnim wieku. Zatem plusów – co nie miara.

Fotel lub krzesło: koniecznie trochę inne

Krzesło, jak wiadomo, w pokoju nastolatka to obowiązkowy must have. Nie musi być jednak nudne i jak spod igiełki, jeśli pozwolimy sobie na odrobinę fantazji. Stare krzesło, po sprawdzeniu ewentualnych wad konstrukcyjnych i wzmocnieniu go klejem do drewna bądź dodatkowymi złączami, potraktować możemy jak płótno z pracowni Andy'ego Warhola. Pochlapane abstrakcyjnie różnymi barwami farb do drewna, po wyschnięciu prezentować będzie prawdziwie artystyczny look. Wersją soft będzie pomalowanie krzesła na wybrany, pastelowy kolor i uszycie doń patchworkowej, mięciutkiej poduszki z troczkami do zawiązania wzdłuż oparcia. Uzyskamy efekt bardzo stylowy, a czasem nawet romantyczny.