Pokój dla dziecka lubi kolorowe i wesołe dekoracje ścian, mebli, tkanin. Zobaczcie, jak litery mogą pomysłowo ozdobić pokoje dla dzieci. Motyw liter jako dekoracja wnętrz podbił serca projektantów i pojawia się w każdym zakątku mieszkania. A to jako deseń, a to jako rzeźba, a to jako ozdobny komunikat. Pokój dziecka jest miejscem, w którym literki powinny gościć jak najczęściej. Nie tylko ze względu na swoje walory estetyczne.

Pokoje dla dzieci: naklej litery

Litery to dobry pomysł na dekoracje pokoju dziecka. Na ścianie pokoju dziecięcego warto umieścić naklejki w kształcie kolorowych literek. Można je z łatwością odklejać, przeklejać i układać w napisy lub ustawiać w kolejności alfabetycznej nie niszcząc ścian ani mebli. Jeśli chcemy wykorzystać walory edukacyjne naklejek zaproponujmy zabawę w łączenie liter z przedmiotami. Z zestawem naklejek wyruszamy na wyprawę po domu oznaczając napotkane przedmioty właściwą literą: L jak lampa, S jak stół i tak dalej.
Zabawę w litery można kontynuować na podłodze. Dywan w pokoju dziecięcym zamiast wzorów i deseni, może mieć za ozdobę kolorowe litery alfabetu. Wymyślanie słówek zaczynających się na literę, na której stoi maluch, pozwala wzbogacić jego słownictwo i przypomina grę planszową.

Pokój dziecka: napisy na ścianach

W pokoju starszych dzieciaków litery zmieniają funkcję: tam o wiele więcej znaczą. Napisy zdobiące pokój dziecka określają jego indywidualność, chronią prywatność, przypominają o ważnych sprawach. Naklejki z Kids Town mogą zostać użyte do tworzenia barwnych haseł na ścianach. Bardzo praktycznym gadżetem do ozdoby pokoju dziecięcego są aplikacje, po których można pisać kredą lub flamastrem. Na nich zmieszczą się notatki, plan lekcji, ważne sprawy do zapamiętania, definicja, której trzeba się nauczyć do szkoły, albo... zakaz wstępu.