Wiązanki na Wszystkich Świętych ze świeżych kwiatów to jedna z najpopularniejszych dekoracji na Wszystkich Świętych. Co prawda sa one mniej trwałe niż kompozycje ze sztucznych kwiatów, ale prezentują się imponująco. Wiązanki takie możemy wykonać z powodzeniem samodzielnie, wystarczy trochę czasu, świeże kwiaty i sztuczne bądź żywe gałązki iglaków.

Do wiązanki na Wszystkich Świętych użyjmy świeżych kwiatów

Podstawą wiązanki jest prostokątna gąbka florystyczna. Naszą kompozycję zaczynamy od wyznaczenia kształtu wbijając gałązki jodły w gąbkę. Pierwsza warstwa to krótkie gałązki jodły ułożone w gąbce florystycznej.

>>Sprawdź też: jak zrobić wiązankę na grób ze sztucznych kwiatów

Do kompozycji wykorzystamy białe lilie, które należą do najpopularniejszych kwiatów we florystyce pogrzebowej, oraz białą i biało-fioletową eustomę. Kwiaty lilii umieszczamy symetrycznie, co dokładnie widać w materiale wideo. Pozostałą przestrzeń zapełniamy gałązkami eustomy i dokładamy ozdobne liście (np. monstery), podkreślając kształt wiązanki na grób. Na koniec wolną przestrzeń wypełniamy wrzosem, który doskonale komponuje się z fioletową eustomą.

>>Nie przegap: Wiązanka na cmentarz: jak zrobić wiązankę na Wszystkich Świętych? [WIDEO]

Wideo instrukcja: jak zrobić wiązankę na Wszystkich Świętych

W materiałe wideo znajdziecie szczegółową instrukcję florystki jak krok po kroku wykonać wiązankę ze świeżych kwiatów na Wszystkich Świętych