Kolory w sypialni a osobowość. Co wybrana barwa mówi o Tobie?

2021-02-05 7:42
Kolory w sypialni a osobowość
Autor: mat. pras. John Lewis & Partners

Kolory do wnętrz często dobieramy intuicyjnie, zgodnie z własnym gustem. Tymczasem za tym wyborem zawsze kryje się jakieś znaczenie. Każda barwa bowiem odpowiada różnym cechom osobowości. Czas je bliżej poznać w kontekście aranżacji sypialni!

Barwy do sypialni zwykle wprowadzamy oszczędnie. Chodzi bowiem o to, by nie zaburzały relaksu. Z tego powodu aranżacje sypialni są najczęściej stonowane, skąpane w bieli, delikatnej szarości czy pastelach. W trendach jednak pojawia się coraz więcej wyrazistych kolorów – także w sypialni. A który się najbardziej podoba lub został już wybrany? Każda decyzja ma ukryte znaczenie!

Niebieski w sypialni

Kolor niebieski kojarzy się z niebem, morzem, a także otwartością, spokojem. Znakomicie wycisza i relaksuje, ale jednocześnie wskazuje na ważne cechy osobowości, takie jak otwartość, chęć poznawania świata, ekspansywność w różnych dziedzinach życia.

Granatowy w sypialni

Mocniejszy i wyrazistszy odcień niebieskiego. Najczęściej pojawia się tylko na jednej ścianie. Można go również wprowadzać za pomocą mebli, dodatków – zwłaszcza tkanin. O czym świadczy wybór granatu do sypialni? Przede wszystkim o umiłowaniu ciszy i spokoju, a także bogatym życiu wewnętrznym oraz sporej dozie refleksyjności.

Sypialnia z kolorem różowym

Róż ma wiele odcieni, jednak we wnętrzach najmodniejsze są te delikatne – pastelowe oraz pudrowe. Jeśli lubisz różowy i ten kolor pojawia się w sypialni, świadczy to o jawnej bądź ukrytej… romantyczności. Do tego dochodzi łagodność charakteru, pokojowość, pogodne usposobienie.

..  Kolor różowy we wnętrzach – inspiracje >>>

Żółta sypialnia

Świetlisty, energetyczny, optymistyczny i bardzo ciepły – taki jest kolor żółty. I właściwie te same cechy można przypisać osobom, które go wybierają. Żółcień ma też sporo ciekawych odcieni. W ostatnich latach szczególnie popularne są ochra oraz kolor musztardowy. Jeśli wybierasz żółty do sypialni, bardzo prawdopodobne, że cechujesz się także wesołym usposobieniem, szybko się nudzisz, a przez to uwielbiasz innowacje w życiu.

Czerwony w sypialni

W zasadzie nie jest to częsty wybór, bo czerwień słynie z tego, że pobudza – a w sypialni szukamy głównie spokoju oraz relaksu. Nie znaczy to jednak, że i w pokoju wypoczynkowym nie ma miejsca na czerwień. A czym się cechują osoby, które stawiają na ten kolor? Na pewno siłą charakteru, dynamiką, impulsywnością oraz ekstrawertyzmem.

Zielona sypialnia

Zieleń wycisza i stanowi swoisty kompromis między chłodnymi odcieniami a gorącymi. Wybierana jest najczęściej przez miłośników – a jakże – natury oraz osoby, które w domu lubią szukać prywatnej oazy, spokoju, równowagi. Zieleń jednak zieleni nierówna. Mamy odcienie miętowe, szmaragdowe, butelkowe, groszkowe. Daje to ogromne możliwości aranżacyjne w sypialni. Co ważne, każdy z tych odcieni spełni oczekiwania osób pogodnych, łagodnych oraz skłonnych do pokojowego rozwiązywania trudnych sytuacji.

..  Poznaj różne odcienie zieleni >>>

Kolor fioletowy w sypialni

Barwa elegancka, relaksująca, kojarząca się z duchowością. Miłośnicy fioletu to zazwyczaj osoby, które poszukują czegoś unikalnego, lubiące się wyróżniać, a jednocześnie spokojne i skłonne do kompromisów. Inna potencjalna cecha „nabywców” koloru fioletowego to poszukiwanie równowagi duchowej, a także spora doza kreatywności.

Szara sypialnia

Kolor szary robi furorę we wnętrzach – głównie dlatego, że jest bardzo uniwersalny i znakomicie łączy się właściwie z wszystkimi innymi barwami. Na szarość w sypialni stawiają poszukiwacze spokoju i harmonii, osoby łagodne, niekiedy lekko wycofane, ale też zawsze pokojowo oraz pogodnie nastawione do otoczenia.

Pomarańczowy w sypialni

Barwa niezwykle energetyczna, która nie najczęściej pojawia się w sypialni. Wybierają ją osoby dynamiczne, optymistyczne, lubiące przygody, zmiany, pozytywnie nastawione do świata. Jeśli lubisz pomarańczowy, ale boisz się, że zdominuje wystrój, możesz go złagodzić dodatkiem niebieskiego. Te dwa kolory znakomicie się uzupełniają i nawzajem równoważą.

Beżowa sypialnia

Beż to najjaśniejszy odcień brązowego. Swego czasu był jednym z najpopularniejszych kolorów w polskich domach. Kto go najczęściej wybiera? Głównie osoby poszukujące równowagi i spokoju, o łagodnym usposobieniu.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Wakacyjny, kolorowy, radosny. Taki jest lipcowy numer „M jak Mieszkanie” . Prezentujemy w nim inspirujące zestawy mebli oraz dodatków na balkon i taras - w różnych stylach, na każdy metraż.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Lipiec 2021