20x zdjęcia sypialni: projekty z prawdziwych domów. Zobacz najładniejsze sypialnie!

Zdjęcia sypialni z prawdziwych wnętrz mogą być doskonałą inspiracją, gdy myślisz o urządzaniu własnej sypialni. Wybraliśmy aż 20 ciekawych projektów sypialni. Zdjęcia przedstawiają różne style, tak aby każdy znalazł coś dla siebie.

aranżacja sypialni
zdjęcia sypialni
zdjęcia sypialni
zdjęcia sypialni
zdjęcia sypialni

Projekt sypialni odgrywa bardzo ważną rolę. Od niego zaeży, czy sypialnia będzie spełniać swoją podstawową funkcję miejsca do odpoczynku i relaksu, a także czy będzie funkcjonalna. Zdjęcia sypialni pokazują, że style urządzania tego wnętrza mogą być bardzo różne. Sypialnie można zaaranżować w spokojnych beżach i brązach, ale też postawić na kontrastowe zestawienia: czerwień i czerń czy czerń plus biel.

Sypialnie projekty: biała sypialnia to dobry wybór?

Biała sypialnia to niesłabnący trend w aranżacji wnętrz. Ponadczasowa, przytulna i ciepła – właśnie taka jest sypialnia skąpana w bieli. Choć wszechobecna biel we wnętrzu może wydawać się nieco chłodna i bez wyrazu, projekty sypialni, w której króluje ta barwa, są najlepszym dowodem na jej nieśmiertelność. Wielbiciele białej sypialni z pewnością zadadzą sobie pytanie. czy takie monochromatyczne wnętrze nie będzie nudne. Otóż nie! Pozorną monotonię we wnętrzu z łatwością przełamiemy zróżnicowanym materiałem czy nietypowym elementem aranżacji. Świetnym rozwiązaniem na ożywienie projektu sypialni skąpanej w bieli będzie postawienie na wyraziste faktury tkanin, którymi możemy pokryć na przykład łóżko. Ich wyrazistość wzmocnią gładkie powierzchnie wokół, dlatego też warto zdecydować się wówczas na klasyczne formy mebli. Niemałe znaczenie w projekcie sypialni ma także rozmieszczenie poszczególnych elementów. Z uwagi na to, że najważniejszym sprzętem w sypialni jest wygodne łóżko, często decydujemy się na zlokalizowanie go w centralnym punkcie wnętrza, tym samym podnosząc jego rangę. Biała sypialnia jest zazwyczaj synonimem minimalizmu i prostoty, która jest jednak daleka od monotonii.

Zadbaj o czyste i nawilżone powietrze w sypialni, śpij zdrowo!

.. Inteligentne oczyszczacze i nawilżacze powietrza. Poznaj popularne modele >>

Zobacz też:

Sypialnia - inspiracje - GALERIE ZDJĘĆ >>>

Sypialnie projekty: zaplanuj oświetlenie w sypialni

Oświetlenie w sypialni, tak jak w każdym innym wnętrzu, odgrywa kluczową rolę. Pozwala wyeksponować największe walory wnętrza, a także zamaskować aranżacyjne niedociągnięcia. Poza tym w przypadku sypialni odgrywa ono rolę absolutnie wyjątkową – kreuje ciepły, niepowtarzalny klimat. Na to z kolei niemały wpływ ma natężenie światła i jego temperatura barwowa.

Najważniejsze jednak wydaje się rozmieszczenie źródeł światła. Warto postawiać tutaj na oświetlenie centralne, które sprawdzi się w każdym wnętrzu, a poza tym pamiętać o oświetlaniu dodatkowym, które tak naprawdę zadecyduje o ostatecznym wyrazie wnętrza. Kinkiety i różnego rodzaju lampki nocne to absolutne must have w projekcie sypialni. Pamiętajmy jednak o odpowiednim dopasowaniu nasycenia światła do charakteru aranżacji – w przypadku białych i chłodnych barw, warto wybrać światło zbliżone do barwy dziennej. Jeśli w naszej sypialni królują natomiast barwy ciemniejsze, bardziej nasycone – wnętrze wyda się cieplejsze i przyjemniejsze, jeśli oświetlimy je cieplejszą barwą światła.

Sypialnie projekty: znajdź miejsce na garderobę

Przyglądając się większości projektów sypialni, można wywnioskować, że gustujemy raczej w skrajnym minimalizmie. Wyposażenie większości pokoi nocnych to po prostu łóżko i niewielka komoda. Coraz częściej jednak do walki o miano bohatera projektu sypialni dołącza toaletka – królowa kobiecych wnętrz nocnych. Dawniej grała ona pierwsze skrzypce w sypialni prawdziwych dam. Urzekając stylem i prawdziwą klasą, dodawała niepowtarzalnej elegancji wnętrzu. Dziś toaletka na nowo powraca do łask. Staje się niezbędnym elementem projektu kobiecej sypialni i jest jednocześnie największą ozdobą wnętrza.

Uwielbienie skrajnego minimalizmu w projekcie sypialni nie oznacza jednak całkowitej rezygnacji z pojemnych zabudowań. Dziś niejeden projekt sypialni zakłada także wygospodarowanie dodatkowego miejsca na pojemną garderobę. Ta najczęściej projektowana jest jednak w ukryciu w postaci szafy wnękowej. Powstaje dzięki temu wrażenie jednolitej płaszczyzny.

Wnętrza sypialni: dekoracja ściany za łóżkiem

Projekt sypialni obejmuje zarówno kolorystykę, wyposażenie wnętrza, jak i jego rozmieszczenie. Z dbałości o każdy najmniejszy detal z upodobaniem wybieramy efektowne oświetlenie czy dekoracje wnętrza. Nie zapominajmy jednak o ciekawym domknięciu projektu sypialni w postaci dekoracji ścian. Tutaj pierwszeństwo ma oczywiście ściana za wezgłowiem łóżka. Choć w pokoju nocnym królować może minimalizm i prostota, a ściany utrzymane są w klasycznej jednobarwnej kolorystyce, bardzo często decydujemy się na dekorację ściany za łóżkiem, która nadaje charakter całości wnętrza.

Niezwykle popularnym rozwiązaniem jest wyłożenie ściany za łóżkiem zagłówkiem. Uniwersalnym wyborem będzie postawienie na zagłówki modułowe, które możemy dowolnie obijać i zestawiać ze sobą. Jako estetyczny element projektu sypialni zabezpieczy także ścianę przed zabrudzeniami. Ponadto idealnie sprawdzi się on jako element podnoszący komfort np. podczas wieczornej lektury.

Równie często decydujemy się na ponadczasowe i nowoczesne rozwiązania, może niezbyt typowe dla wnętrza sypialnego – beton na ścianie czy cegłę na ścianie. Zarówno pierwsze, jak i drugie rozwiązanie świetnie sprawdzi się w nowoczesnym wnętrzu.

Zadbaj o czyste i nawilżone powietrze w sypialni, śpij zdrowo!

.. Inteligentne oczyszczacze i nawilżacze powietrza. Poznaj popularne modele >>

Sypialnie projekty: czy sypialnia z łazienką to dobry wybór?

Choć pomysł otwarcia sypialni i połączenia jej z wnętrzem kąpielowym wydaje się rozwiązaniem niezwykle ryzykownym i w pewien sposób naruszającym prywatność, coraz więcej osób na to się decyduje. Jedno jest pewne – projekt sypialni z łazienką to efekt otwartej przestrzeni, ceniony przez odważne osoby.

Jeśli zdecydujemy się połączyć sypialnię z łazienką, warto na pewno ukryć toaletę. Dobrym rozwiązaniem będzie także zabudowanie strefy prysznica. To ochroni wnętrze sypialni przed nadmierną wilgocią i zapewni więcej prywatności.

Zadbaj o czyste i nawilżone powietrze w sypialni, śpij zdrowo!

.. Inteligentne oczyszczacze i nawilżacze powietrza. Poznaj popularne modele >>

Polecamy:

Mech dekoracyjny na ścianę. Inspirujący projekt sypialni i łazienki

Jak urządzić sypialnię, by dobrze się wyspać?

Kosmiczna aranżacja sypialni w luksusowym lofcie

Sypialnie projekty: zobacz różne zdjęcia sypialni

Nasze zdjęcia sypialni mogą stanowić doskonała inspirację dla Twojego wnętrza. W każdej z sypialni króluje łóżko – czy wybrać takie z zagłówkiem? Zobacz zdjęcia sypialni i dokonaj właściwego wyboru.

 

 Sypialnia zdjęcia

Sypialnia z ciekawym kolorem ścian. Granatowa ściana za łóżkiem wprowadza głębię do aranżacji sypialni, podkreśla biel łóżka i nasycone odcienie dodatków. Łóżko podwójne z zagłówkiem – IKEA.

Fot. Marcin Czechowicz

Ocena: 0
Zdjęcia: Maria Miklaszewska

POLECANE ARTYKUŁY