Nowoczesne wnętrza: biały salon z kuchnią z nutką Skandynawii

2015-01-29 22:25 Anna Rychlewicz

Nowoczesne wnętrza, wyraźnie nawiązujące do stylu skandynawskiego. Dwupoziomowe mieszkanie, zaskakujące przestrzenią i prostą elegancją. Białe wnętrza, których znakomitym przełamaniem są zdecydowane kolorystycznie akcenty. Proste formy, które sprawiają wrażenie minimalizmu o bogatej treści. Prezentujmy nowoczesne wnętrza mieszkania, w którym prym wiedzie biel dopełniona kolorem.

Dwupoziomowe mieszkanie o łącznej powierzchni użytkowej wynoszącej 85 mkw zaskakuje niecodziennymi rozwiązaniami, które stanowią o estetyce i funkcjonalności nowoczesnego wnętrza. Apartament składa się z dwóch sypialni, przestronnego salonu z kuchnią oraz nowoczesnej łazienki. Aranżacyjnie, nowoczesne wnętrze nawiązuje do stylu skandynawskiego, który urzeka przytulnym odcieniem bieli, jednak kolejne części mieszkania zaskakują kolorystycznymi akcentami, decydującymi o ostatecznym charakterze aranżacji.

Nowoczesne wnętrza: biały salon z kuchnią

Centralną część mieszkania stanowi biały salon z kuchnią. Pozornie proste wnętrze, w którym dominują nieskomplikowane formy i monochromatyczna kolorystyka, kryje w sobie jednak sporo zaskoczeń. Na bohatera nowoczesnego wnętrza kreuje się część wypoczynkowa, która jest prawdziwą oazą spokoju. Białe wnętrze dopełnione minimalistycznym kominkiem zachęca do odpoczynku i zregenerowania sił po pracowitym dniu. W opozycji do monochromatycznej części wypoczynkowej stoi kuchnia, w której na plan pierwszy wysuwa się energetyczna zieleń. Ta, dopełniona czystą bielą oraz przełamana elementem czerni pojawiającej się na ścianie pomiędzy kuchenną zabudową, stanowi zgrany, ale niezwykle odważny zestaw. Na granicy części kuchennej i części salonowej, zlokalizowano niewielką część jadalnianą, która została wyznaczona za pomocą drewnianego stołu z krzesłami. Idealnym dopełnieniem aranżacji nowoczesnego wnętrza jest drewniana podłoga w jasnym odcieniu, która wizualnie ociepla całość.

Aranżacja wnętrz na wzór stylu skandynawskiego

Projekt sypialni urzeka minimalizmem i monochromatyczną kolorystyką. W białym wnętrzu brak elementów, które w jakikolwiek sposób naruszałby prostotę i wyjątkowość przestrzeni. Oprócz oczywistej strefy nocnej wyznaczonej poprze wygodne łóżko, w pokoju nocnym udało się wygospodarować miejsce na obszerną szafę w zabudowie, która przyjmuje tutaj rolę funkcjonalnej garderoby. Wykorzystanie luster we frontach szafy sprawia, że nowoczesne wnętrze zyskuje na wyjątkowej przestronności. Niemałym zaskoczeniem aranżacyjnym jest projekt łazienki. We wnętrzu kąpielowym zaskakuje odważne połączenie żywego koloru żółtego, który pojawia się zarówno na jednej ze ścian, jak i na blacie szafki pod umywalkę, z mocną i zdecydowaną czernią, którą została wprowadzona do wnętrza pod postacią nowoczesnej wanny. Góra nowoczesnego wnętrza została pomyślano jako przestrzeń przygotowana pod adaptację strefy sypialno-prywatnej.