Kolor różowy we wnętrzach skandynawskich – to jest hit! Porady, inspiracje, zdjęcia

2017-07-28 12:08 DD

W stylu skandynawskim królują biel, odcienie drewna, szarość oraz beż. To jednak podstawowa baza, którą można uzupełniać o inne kolory. Prawdziwym hitem we wnętrzach w stylu skandynawskim stał się róż, i to w różnorodnych wariantach. Sprawdź, jak można z sukcesem wprowadzać kolor różowy do jasnych wnętrz.

Styl skandynawski stale ewoluuje. Ponadto w każdym kraju przyjmuje inną formę. Inspiracji więc nie brakuje! Coraz częściej łączy się ze stylem glamour, a jeśli chodzi o kolory, sięga po granat, miedź, złoto i właśnie kolor różowy.

Kolor różowy we wnętrzu skandynawskim

Niczym nowym w tym sezonie są pastelowe barwy, które licznie pojawiają się w dodatkach i dekoracjach w aranżacjach skandynawskich. Doskonale sprawdza się zwłaszcza duet pastelowej mięty z pudrowym różem. Modne drobiazgi w tych kolorach to chociażby poszewki na poduszki, pledy, naczynia, wazony, ale też lampy i dekoracje ścienne.

.. Styl skandynawski – inspiracje – GALERIE ZDJĘĆ >>>

Lepiej jednak iść o krok dalej i bardziej otworzyć się na róż. We wnętrzach skandynawskich królują zwłaszcza różowe sofy i fotele. Oprócz tego można się skusić na różowy kolor ściany albo tapetę w tym kolorze. Polecamy zacząć od jednej ściany, a jeśli efekt końcowy się spodoba, można kontynuować!

Różne odcienie różu plus styl skandynawski

Najbezpieczniejszym wyborem na początek będzie pastelowy róż, często nazywany pudrowym różem. To barwa delikatna, ciepła, o dziewczęcym uroku. Przyjemnie dekoruje wnętrze, a jednocześnie w nim nie dominuje – to ważne zwłaszcza w jasnych, dobrze oświetlonych pomieszczeniach.

Drugi polecany odcień to róż łososiowy albo wypromowany przez Instytut Pantone kolor Rose Quartz. Obydwa kolory są odrobinę chłodniejsze niż klasyczny róż, dlatego znakomicie wpisuję się w stylistykę skandynawską.

Miłośnicy eleganckich dodatków z nutką glamour powinni zwrócić uwagę na różowe złoto oraz różowawy odcień miedzi. Lśniące drobiazgi w takich kolorach staną się prawdziwą biżuterią dla wnętrza.

.. Miedziane dodatki i dekoracje – to jest na topie! >>>

Z czym łączyć róż we wnętrzach skandynawskich?

Kolor różowy doskonale łączy się z bielą, naturalnymi odcieniami drewna, szarością i beżem – słowem, z wszystkimi barwami typowymi dla stylu skandynawskiego. Ale jeśli róż to za mało i chcemy więcej kolorów, polecamy dodać do wystroju granat bądź kobalt. Te mocne, wyraziste barwy coraz częściej wykorzystywane są przez skandynawskie marki. Oprócz odcieni niebieskiego z różem znakomicie komponuje się pastelowa żółcień, taupe, czerń, a nawet soczysta zieleń.

Kolor różowy we wnętrzach: GALERIE ZDJĘĆ