Miedź we wnętrzach: miedziane dodatki i dekoracje wciąż na topie!

2017-04-20 12:43

Miedź we wnętrzach i kolor miedziany cieszą się niesłabnącą popularnością od kilku sezonów. Co więcej, nie widać, by się to zmieniło w najbliższym czasie, zwłaszcza że miedziane dodatki i dekoracje pasują do takich modnych stylów, jak industrialny, vintage czy rustykalny. Sprawdź, jakie możliwości aranżacyjne zapewnia miedź we wnętrzach.

Spis treści

  1. Miedź we wnętrzach: dekoracyjne lampy
  2. Miedź w aranżacji łazienki: to jest na topie!
  3. Miedziane dodatki, czyli praktyczne dekoracje
  4. Miedź we wnętrzach: GALERIE ZDJĘĆ

Niektóre eleganckie kolory, takie jak miedziany czy złoty, wspaniale ocieplają nieco surowe wnętrza w stylu industrialnym. Świetnie prezentują się na tle białej cegły czy betonu architektonicznego. A jakie miedziane dodatki i dekoracje są teraz na topie?

Miedź we wnętrzach: dekoracyjne lampy

Bogactwo lamp w kolorze miedzianym może przyprawić o zawrót głowy. Industrialne ażury, kubiczne formy, eleganckie lampy stołowe czy modele „okrętowe” czarujące lśniącą miedzianą powierzchnią – łatwo znaleźć lampę zarówno pasującą do wystroju wnętrza, jak i trafiającą w gust domowników.

Warto też zwrócić uwagę na minimalistyczne, nowoczesne lampy bez abażurów. Dobiera się do nich dekoracyjne żarówki, np. modele inspirowane projektami Edisona. Kolor miedziany jest wręcz dla nich stworzony, a jeśli dodatkowo cała lampa urzeka tą barwą, zyskujemy perfekcyjną, praktyczną dekorację dla domu.

Nie przegap: Styl industrialny - inspiracje - GALERIE ZDJĘĆ >>>

Do produkcji lamp w stylu industrialnym wykorzystuje się również miedziane rury czy kolanka hydrauliczne. Choć mogą się wydawać mało ciekawe, jeśli chodzi o urodę, w pomysłowych, designerskich projektach zyskują wspaniałe walory dekoracyjne.

Miedź w aranżacji łazienki: to jest na topie!

Jeśli zastanawiasz się, jak najlepiej wprowadzić miedź i kolor miedziany do wnętrz, postaw na detale. Chodzi zwłaszcza o detale – zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Świetnym pomysłem jest np. wyeksponowanie miedzianych elementów instalacji wodnej. Najlepiej zrobić to w łazience w stylu industrialnym albo takiej stylizowanej na wiekową, np. z płytkami ściennymi w stylu „metro”, czyli znanymi z najstarszych stacji podziemnej kolejki (Londyn czy Paryż).

Zobacz też: Łazienka - inspiracje - GALERIE ZDJĘĆ >>>

Prawdziwym hitem w aranżacji wnętrz są także baterie łazienkowe i kuchenne, a także słuchawki prysznicowe i deszczownice w kolorze miedzianym. Dało się to zaobserwować chociażby na targach ISH we Frankfurcie, czyli jednej z najważniejszych imprez, jeśli chodzi o wyposażenie łazienek oraz domowe instalacje. Miedziane baterie można popisowo wkomponować zarówno we wnętrza w stylu vintage, jak i nowoczesne, minimalistyczne.

Miedź we wnętrzach
Autor: mat. prasowe Grohe Miedź wśród najmodniejszych kolorów baterii łazienkowych w tym sezonie

Miedziane dodatki, czyli praktyczne dekoracje

Najłatwiej przekonać się do miedzi we wnętrzach, stawiając na miedziane dodatki. Możliwości jest mnóstwo – wspomniane wyżej lampy i elementy instalacyjne to tylko przykłady!

Miedziane ramki – na zdjęcia albo jako obramowania luster. To dyskretne dekoracje, a jednocześnie wprowadzające do wystrój klimat elegancji z duszą.

Miedziane doniczki i wazony – czyli jeden z gorętszych trendów w aranżacji wnętrz. Kolor miedziany tworzy udany duet z naturalną zielenią.

Miedziane naczynia – w kuchni w stylu rustykalnym warto dobrze wyeksponować miedziane garnki i patelnie. A jeśli marzy nam się nutka wysublimowanej elegancji, wybierzmy miedziane talerze i miski. W stonowanej, nowoczesnej aranżacji stołu będą wyrazistym akcentem. Znakomicie skomponują się np. z bielą, czernią i szarością.

Miedź we wnętrzach: GALERIE ZDJĘĆ

Zobacz, jak we wnętrzach prezentują się miedziane dodatki oraz materiały wykończeniowe.