Jak mieszka Martyna Wojciechowska? Styl eko w najlepszym wydaniu

2021-09-22 11:29

Martyna Wojciechowska to jedna z najbardziej lubianych polskich podróżniczek. Mając ponad 2 miliony obserwujących na Instagramie nie dziwi fakt, że wielu z nich zastanawia się, jak mieszka ich idolka – jaki styl lubi i w jakich wnętrzach czuje się najlepiej? Sprawdziliśmy i jedno jest pewne: takiego mieszkania można Martynie Wojciechowskiej pozazdrościć!

Spis treści

  1. Dom Martyny Wojciechowskiej: pochwała natury
  2. Jak mieszka Martyna Wojciechowska? Raj miłośnika książek
  3. Zobacz, jak wygląda mieszkanie Martyny Wojciechowskiej:

Dom Martyny Wojciechowskiej: pochwała natury

Martyna Wojciechowska nowym mieszkaniem pochwaliła się już w czerwcu 2021 roku, publikując urocze zdjęcie ze swoimi czworonożnymi pupilami. Na zdjęciu widzimy przestronny salon dziennikarki w całej okazałości. Rozglądając się dookoła nie sposób nie pomyśleć o stylu eko!

Niezwykle popularny, styl eko stawia na naturalne materiały, recycling i upcycling. W tego typu wnętrzach dominuje jasna, stonowana kolorystyka i barwy ziemi (a więc beże, brudne biele, zieleń, brązy, pomarańcze i żółcienie).

W salonie Martyny Wojciechowskiej ściany pomalowane są na biało, co stanowi doskonałe tło dla drewnianego parkietu, niepowtarzalnych mebli i ogromnego szarego narożnika, na którym dziennikarka uwielbia odpoczywać w towarzystwie kota i psa.

Na szczególną uwagę w salonie podróżniczki zasługują meble: szafka pod telewizorem i stoliki kawowe. Podłużna drewniana komoda z intarsjami przywodzi na myśl meble kolonialne, a obecność dwóch niewielkich metalowych szuflad sprawia, że szafkę bez problemu można byłoby wstawić również do industrialnego loftu. Na komodzie, oprócz dekoracji i ramek ze zdjęciami stoi zielony głośnik Marshall, a tuż nad nim na ścieni wisi ogromny telewizor.

Warto wspomnieć również kilka słów o nietuzinkowym stoliku kawowym. Składa się z dwóch grubych pni (dużego i mniejszego) z ciemnego drewna z jasną obwódką.

Obok wygodnej sofy Martyna Wojciechowska urządziła zielony kącik z roślinami. Jakie rośliny wybrała podróżniczka do swojego salonu? Rozłożystą palmę kencję (howea forsteriana), strelicję nicolai i modnego bananowca. W salonie między biblioteczką a kącikiem telewizyjnym dziennikarka postawiła doniczkę z monsterą.

Z salonu Martyna Wojciechowska może bezpośrednio przejść na balkon (wejście znajduje się za szarym narożnikiem), prowadzą na niego przeszklone drzwi przesuwne.

Jak mieszka Martyna Wojciechowska? Raj miłośnika książek

Na zdjęciach opublikowanych przez Martynę Wojciechowską możemy dostrzec również imponującą biblioteczkę. Ciągnie się ona na prawie całej długości jednej ze ścian salonu.

Biblioteczka na wymiar została wykonana z drewna o podobnym odcieniu co podłoga i komoda RTV. W ten sposób dziennikarka zachowała w mieszkaniu jedność stylistyczną, która działa na korzyść aranżacji.

Biblioteczka ma szereg półek po brzegi wypełnionych książkami. Patrząc na nie można śmiało stwierdzić, że jest tam przynajmniej kilkaset pozycji. Natomiast na samym dole mebla znajdują się zamykane szafki, w których podróżniczka może schować np. dokumenty, ubrania lub inne rzeczy.

Warszawskie mieszkanie Martyny Wojciechowskiej jest minimalistyczne, ale przytulne. Dziennikarka doskonale wie, jak urządzić wnętrze, które będzie jej azylem i miejscem, w którym przebywanie jest czystą przyjemnością.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

Zobacz, jak wygląda mieszkanie Martyny Wojciechowskiej: