Domowa biblioteczka w pokoju dziennym: jak urządzić kącik z książkami?

2014-07-24 12:48

Domowa biblioteczka wciąż się rozrasta, a nam brakuje miejsca na kolejne lektury. Czasem metraż mieszkania nie pozwala nam na wydzielenie osobnego pokoju i zaaranżowanie w nim biblioteki z prawdziwego zdarzenia. Jak zorganizować domową biblioteczkę w salonie? Jak wydzielić regał z książkami, by stał się on integralną częścią pokoju dziennego?

Spis treści

  1. Biblioteczka: sprawdzone sposoby
  2. Biblioteczka w pokoju dziennym: efektowny element aranżacji
  3. Biblioteczka - GALERIE ZDJĘĆ

Biblioteczka domowa wciąż jest w cenie, mimo że e-booki opanowały świat. W końcu książki w tradycyjnym papierowym wydaniu nie odeszły do lamusa. Dla niektórych zapach drukarskiej farby i dotyk zadrukowanych stron jest nie do przecenienia. Domowa biblioteczka wciąż się rozrasta, a nam brakuje miejsca do przechowywania książek. Pomysłowym i niezwykle praktycznym rozwiązaniem jest zaaranżowanie domowej biblioteczki w pokoju dziennym. Z pewnością w każdym wnętrzu znajdziemy odpowiednie miejsce do zaaranżowania kącika czytelniczego. Tylko jak to zrobić?

Zobacz: Biblioteczki do salonu: wybieramy regał i półki na książki >>>

Biblioteczka: sprawdzone sposoby

Książki nie muszą, a nawet nie powinny być schowane za zabudową. Eksponujmy urok domowej biblioteczki, jednocześnie planując ją jako wyjątkową ozdobę pokoju dziennego. W salonie imponująco zaprezentuje się regał sięgający od podłogi aż po sam sufit. Jednym z chętnie wykorzystywanych rozwiązań na urządzenie domowej biblioteczki jest zaaranżowanie w pokoju dziennym jednej ze ścian. Jest to niezwykle praktyczne rozwiązanie, pozwalające mieć wszystkie lektury pod ręką, a poza tym może okazać się naprawdę największą dekoracją wnętrza. Decydując się na zabudowę całej ściany i zaadoptowanie jej na domową biblioteczkę, najlepiej wybrać proste i klasyczne formy. Postawmy więc na funkcjonalny minimalizm. Biały regał na książki okaże się niezastąpiony i będzie z pewnością ozdobą wnętrza. Pamiętajmy, że biblioteczka jest miejscem, które nie potrzebuje zdobień i dekoracji. Jest taką strefą we wnętrzu, która zawsze obroni się sama.

Przeczytaj: Domowa biblioteczka: pomysły dla wielbicieli książek >>>

Biblioteczka w pokoju dziennym: efektowny element aranżacji

Minimalistyczne rozwiązania są niezwykle praktyczne i mogą być naprawdę efektowne. Jeśli marzy nam się jednak designerski akcent we wnętrzu, możemy zdecydować się na regał o ciekawym, niecodziennym kształcie. Półki o zróżnicowanych wzorach świetnie zaprezentują się ustawione pod ścianą, ale równie dobrze będą wyglądały dowolnie wkomponowane w aranżację wnętrza. Biblioteczka daje nam też pełną dowolność. Książki nie muszą być ustawione pod linijkę. Ciekawie zaprezentuje się ich zróżnicowane ułożenie. Chcąc nadać biblioteczce ciekawego i oryginalnego wyrazu ułóżmy książki na niektórych półkach poziomo, a na niektórych pionowo. Postawmy tutaj przede wszystkim na wygodę. Ważna jest także odpowiednia segregacja, tak aby w regale nie zapanował chaos. Tak naprawdę jednak, system układania książek musimy wypracować sobie indywidualnie.

Polecamy: Regał na książki: mini biblioteczka w pokoju dziennym >>>

Biblioteczka - GALERIE ZDJĘĆ

Zobacz galerie zdjęć i przekonaj się, jak możesz urządzić swoją domową biblioteczkę. To nic trudnego!

Więcej: Półki ścienne do sypialni: pomysłowe półki wiszące na książki i nie tylko >>>