Takiego stylu nikt się nie spodziewał. Oto nowe mieszkanie Marcina Tyszki

2023-01-19 17:05

Marcin Tyszka, jeden z najbardziej znanych i cenionych polskich fotografów, niedawno stał się właścicielem nowego mieszkania. Jeśli ponownie spodziewacie się feeri barw, różnorodności wzorów i apartamentu zamienionego w małe dzieło sztuki, będziecie zdumieni! Juror Top Model tym razem poszedł w zupełnie innym kierunku.

Marcin Tyszka
Autor: instagram.com/tyszka_marcin

Jak wygląda mieszkanie Marcina Tyszki? W starym ustawiono mnóstwo egzotycznych roślin, które w połączeniu z kolorowymi ścianami i meblami o nietuzinkowym designie tworzyły spójną i przepiękną całość. Przypomnijcie sobie, jak wyglądało. Zauważyliście, że jego układ jest identyczny jak ten, jaki ma mieszkanie Julii Wieniawy?

Kiedy patrzymy na nowy apartament fotografa, jesteśmy zaskoczeni, w jakim kierunku poszedł ten projekt. Dość powiedzieć, że jest cały biały! Kiedy Marcin Tyszka pokazał je na Instagramie, niektórzy zarzucili mu, że to nie nadaje się do mieszkania i że jest zbyt sterylnie.

Mieszkanie Marcina Tyszki
Autor: instagram.com/tyszka_marcin

Faktycznie, to nie jest mieszkanie dla rodziny z dziećmi, jednak artysta i w dodatku fotograf odnajdzie się tu doskonale! Praktycznie każde z pomieszczeń wygląda jakby wzięto je prosto z katalogu i jest idealnym miejscem na sesję zdjęciową.

Mieszkanie Marcina Tyszki
Autor: instagram.com/tyszka_marcin

Fotograf nie omieszkał pochwalić się swoim wnętrzem w mediach społecznościowych, gdzie napisał:

“Pianka, śmietanka, chmurka? Jak byście nazwali takie wnętrze? Mój nowy domek, zupełnie nowy, kupiłem to mieszkanie już urządzone, miałem tylko odmalować ściany … Po pół roku powstało zupełnie nowe miejsce wraz z super współpracą z @westwingpl Wpadnijcie na ich stronę, zobaczycie więcej detali.”

Mieszkanie Marcina Tyszki
Autor: instagram.com/tyszka_marcin

Jak określić to mieszkanie? Ze względu na dobór barw można powiedzieć, że tym razem Tyszka postawił na minimalizm. Przyglądając się jednak każdemu meblowi i dodatkowi z osobna, łatwo zmienić zdanie, ponieważ artysta wybrał takie o niekonwencjonalnych kształtach, o różnych fakturach, a tym samym stworzył ciekawą, czystą przestrzeń, której uporządkowanie bardzo przemawia do mojego poczucia estetyki. Podczas gdy poprzednie mieszkanie Marcina Tyszki jest inspirujące i bardzo energetyczne, to koi i wycisza zmysły.

Niektóre z mebli, jakie znalazły się w mieszkaniu fotografa, to prawdziwe perełki. Krzesła oraz stół to vintage, jak napisał Tyszka, “oryginalny Knoll z lat 70.”

Wszechobecna biel została jednak przełamana przez zieleń roślin i naturalnych materiałów. Świetnie uzupełnia się z drewnianą podłogą, delikatnymi grafikami czy dodatkami, które z kolei są w różnych odcieniach beżu i bieli.

“W tym projekcie chciałem mieć wszystkie odcienie bieli, na ścianach w łazience ulubiona kolekcja @ceramikaparadyz by @majagan … Lustro z podświetleniem @gieradesign. W tym domu świetnie się odpoczywa i robi piękne zdjęcia… Zobaczycie…

Kocham południowe klimaty, raz jest to mix kolorowych printów, innym razem mix kształtów… Chciałem, by to miejsce wyglądało jak narysowane, nierealne, niczym wirtualna rzeczywistość… Co będzie następne… Zobaczycie. Przed nami wiele niesamowitych projektów… I tak polecam robić wszystko po swojemu i wychodzić poza schematy.” - napisał pod swoim postem Tyszka.

Przeczytaj również:

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE