Zaglądamy do męskiej jaskini Dawida Wolińskiego. Czarna kuchnia i wszechobecny mikrocement

2023-08-10 8:15

Jak mieszka Dawid Woliński? Apartament polskiego projektanta i jurora Top Model może budzić wielkie zaskoczenie. Woliński postawił na surową, męską i minimalistyczną przestrzeń, w której jednak nie brak dzieł sztuki. Tylko zobaczcie!

Mieszkanie Dawida Wolińskiego
Autor: instagram.com/dawid_wolinski_private

Dawid Woliński mieszka w Warszawie. W jego mieszkaniu próżno szukać przytulnego drewna, większość powierzchni pokryto mikrocementem. Surowość tego materiału przełamują nieco długie, powłóczyste beżowe zasłony, którymi udekorował okna w salonie, oraz grafiki. 

Jak podaje pudelek.pl, apartament projektanta liczy aż 146 m kw. To jednak nie wszystko! Do dyspozycji Wolińskiego pozostaje również taras niewiele mniejszy od jego mieszkania.

Salon Dawida Wolińskiego, mikrocement i biały wypoczynek

Patrząc na mikrocement, który nie tylko pokrył podłogi, ale i ściany, czarne okna i absolutny brak roślin, można odnieść wrażenie, że Woliński stworzył prawdziwą męską jaskinię. Spore okna wpuszczają do środka dużo światła, dzięki czemu wnętrze jest nieco jaśniejsze.

Projektant postawił również na biały wypoczynek: kanapę oraz fotele, które również nieco łagodzą surowość całego wnętrza. Obok ustawił czarny stolik, czarną lampę oraz czarny wazon z gałązkami hortensji.

W salonie Wolińskiego praktycznie próżno szukać jakichkolwiek innych dekoracji niż grafiki Marka Okrassy. 

- Lubię kolekcjonować ładne przedmioty. Są one źródłem inspiracji w mojej pracy oraz po prostu sprawiają mi radość. Na stronie Marka Okrassy wypatrzyłem printy jego prac, które są ręcznie sygnowane przez artystę! - napisał pod swoim zdjęciem na Instagramie Woliński.

Łazienka Dawida Wolińskiego

Łazienka Wolińskiego w żaden sposób nie odbiega od reszty mieszkania. Próżno szukać tam ceramiki. Uwagę przyciąga tylko duża, wolnostojąca wanna oraz czarne dodatki: oświetlenie, czy baterie. Tutaj, dla odmiany, pojawiła się jedna, jedyna roślina!

Łazienka Dawida Wolińskiego
Autor: instagram.com/dawid_wolinski_private

Kuchnia Dawida Wolińskiego

Kuchnia Wolińskiego jest połączona z salonem. Projektant wybrał czarne, satynowe meble, bez żadnych dodatkowych zdobień, a nawet bez widocznych uchwytów. 

Przeczytaj również: