Meble do salonu: biała sofa w salonie. 10 inspiracji salonu z białą sofą

2013-05-01 7:45

Wybierasz meble do salonu i zastanawiasz się, czy biała sofa będzie pasować? Zapewniamy, że tak. Taka sofa nada salonowi niebanalny charakter i będzie w centrum uwagi. Zobacz ciekawe meble do salonu: GALERIA

Biała sofa jako meble do salonu - sprawdza się zawsze. To najbardziej klasyczny mebel do salonu, który jednocześnie daje wiele możliwości aranżacji. To jedyny kolor wypoczynku, do którego bez problemu dopasujesz kolor ścian i reszty mebli. Nie obawiaj się jasnego materiału sofy – pamiętaj, że rynek ma do zaoferowania mnóstwo skutecznych środków pielęgnacji skóry, tkanin i innych obić Twojej kanapy.

Meble do salonu: ciekawy mebel do wnętrza

Subtelna, delikatna, a zarazem elegancka – te trzy cechy można wymienić opisując wygląd białej sofy w salonie. Kobiety uwielbiają białą sofę w aranżacji salonu, zaś mężczyźni myślą o niej z lekkim sceptycyzmem. A biel w meblach do salonu, jak żaden inny kolor, jest wdzięczny i bezpieczny we wnętrzu. Decydując się na białe obicie Twojej kanapy możesz eksperymentować z kolorami ścian kiedy chcesz i jak chcesz. Biały wypoczynek dyskretnie ociepla wnętrze, a co najważniejsze pasuje prawie do każdego koloru ścian.

W salonowej hierarchii i mebli do salonu, zawsze najwyższą pozycję zajmuje sofa - to ona jest naszym centrum wypoczynku, spotkań i rozmów. Biała sofa może zadowolić każdego: zarówno spokojnego minimalistę poszukującego prostej, miękkiej sofy, jak i wieloosobową rodzinę, chcącej stworzyć przytulny salon.

Meble do salonu: wybieramy białą sofę

Na wybór wypoczynku do salonu poświęcamy najwięcej czasu. Co warto przemyśleć? Zastanów się, czy chcesz połączyć dwie sofy dwuosobowe – w przypadku rodziny czteroosobowej, czy może fotel plus trzyosobowa sofa? Istnieje jeszcze trzeci wariant – sofa narożnikowa. Biała sofa jako mebel do salonu sprawdza się w klasycznym błękitnym wnętrzu, jak i w stylu orientalnym,współgra, zarówno z kolekcjami o tradycyjnym, jak i bardziej awangardowym charakterze. Z pozoru delikatna, niewidoczna biała sofa po wstawieniu do wnętrza salonu sprawia, że mebel dominuje w pomieszczeniu.

Meble do salonu: jakie dodatki będą harmonizowały z białą sofą?

Pokój dzienny dzięki ładnej i wygodnej sofie staje się luksusowym wnętrzem, w którym lubisz przebywać. Delikatna biała sofa jest niezbędna w trakcie spotkań z przyjaciółmi czy podczas rodzinnego oglądania filmu. Większość naszych tapicerowanych mebli do salonu - sof i foteli jest główną częścią naszych meblowych pomysłów. Biała sofa bez problemu będzie w stanie skomponować się z innymi zestawami mebli, począwszy od stołów, poprzez lampy czy dywany. Jeśli znudzisz się obecnym wystrojem swego salonu, możesz swoją kanapę rozweselić kolorowymi lub pastelowymi poduszkami, które dodatkowo dadzą uczucie komfortu. Warto również przełamywać tą delikatność wywołaną bielą i beżem sofy: dla kontrastu można powiesić zasłony w kolorze czekoladowym, śliwkowym, amarantowym lub indygo. Jeżeli pozostały wystrój wnętrza chcesz pozostawić w chłodniejszej tonacji, wybieraj dodatki w kolorze niebieskim, grafitowym, bądź czarnym. Jeżeli natomiast postawisz na czerwień, pomarańcz, czy żółć wnętrze stanie się „cieplejsze”, a mocne barwy znacznie ożywią Twój salon i meble w salonie.