Ozdobny portal kominkowy, czyli salon z kominkiem inaczej

Portal kominkowy w salonie to marzenie niejednej osoby. Dla tych, którzy mieszkają w bloku, alternatywą jest ozdobny portal kominkowy. Sprawi, że wnętrze będzie stylowe i przytulne, a palenisko zamiast ogniem możemy wypełnić tym, co budzi w nas najcieplejsze uczucia. Zobaczcie aranżacje salonu z imitacją kominka.

imitacja kominka w salonie 1
imitacja kominka w salonie 2
imitacja kominka w salonie 3
imitacja kominka w salonie 4
imitacja kominka w salonie 5

Aranżacje salonu z kominkiem są przytulne i pełne ciepła. Dla tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na prawdziwy kominek, wygodną i tanią alternatywę stanowi portal kominkowy. Jest prosty i niedrogi w postawieniu, może z powodzeniem zastąpić kominek w salonie i stworzyć nastrojowy klimat. Do wykonania imitacji kominka potrzebny będzie fachowiec, który przygotuje obudowę z płyty gipsowej. Resztę, czyli przyklejanie i malowanie ozdób, możemy zrobić sami. Przedstawiamy dwa pomysły na kominek w salonie: ozdobny portal kominkowy.

Portal kominkowy w salonie: biały pasuje do wszystkiego

Najprostszy ozdobny portal kominka, pomalowany na biało, można ozdobić dekoracyjnymi gzymsami. Pozłocone gipsowe dekoracje dodadzą aranżacji salonu blasku. Pozłocenia imitacji kominka bardzo łatwo wykonać farbą w sprayu, do innych kolorów lepiej użyć pędzla i farb akrylowych. Portal kominkowy jest nie tylko elementem ozdobnym w aranżacji salonu, może pełnić także funkcje praktyczne. To dobre miejsce, żeby położyć książki czy czasopisma, po które często sięgamy. W niszy możemy postawić również telewizor czy stare, rodzinne pamiątki - wszystko zależy od naszej wyobraźni.

..  Biokominek – nowoczesna alternatywa dla kominka >>>

Portal kominkowy z lustrem

Drugi pomysł na aranżację salonu z kominkiem odbiega od tradycyjnych sposobów ozdabiania kominka, jednak w przypadku jego imitacji można sobie pozwolić na odrobinę szaleństwa. Portal kominkowy tworzą zamówione u szklarza elementy wycięte z lustra, przyklejone na obramowaniu oraz na ścianie nad kominkiem. Fantazyjny kształt zwieńczenia kominka ozdobnego podkreśla sztukateria, czyli gipsowa dekoracja. Palenisko imitacji kominka w salonie osłonięte mosiężnym parawanem sprawia wrażenie prawdziwego i używanego, a może służyć do przechowywania różnych rzeczy. W kominkowej niszy ciekawie prezentują się kwiaty w wazonach lub kompozycja obrazów i zdjęć, ustawionych w ramkach.

Jak dobrze wybrać portal kominkowy?

Najłatwiej dostać gotowy portal kominkowy. Takie dekoracje wykonuje się z różnych materiałów – przede wszystkim drewna, gipsu i styropianu. Warto rozważnie wybierać atrapę kominka, bo jeśli ją źle dopasujemy do wnętrza, możemy osiągnąć efekt kiczu. Proste, minimalistyczne portale kominkowe są najbardziej uniwersalne. Mogą stanowić obudowę dla biokominka, kominka elektrycznego albo po prostu kompozycji dekoracyjnej ze świecami i lampionami. Portale z klasycznym dekorem najlepiej się zaś sprawdzą we wnętrzach z romantyczną nutą: prowansalskich, rustykalnych czy angielskich. Stylistykę kominka ozdobnego warto dobrać spójnie do innych dekoracji we wnętrzu – zwłaszcza sztukaterii, jeśli takowe są lub je planujemy.

..  Kominki żeliwne czy stalowe – jaki kominek wybrać? >>>

Portal kominkowy i kominek w salonie - najpiękniejsze aranżacje

Portal kominkowy w salonie dodaje wnętrzu ciepła. Może stanowić doskonałą alternatywę dla prawdziwego kominka opalanego drewnem lub węglem. Zobaczcie najpiękniejsze aranżacje kominków ozdobnych we wnętrzach!

Ocena: 0
Tekst: Bożena Kowalewska Opracowanie: Redakcja Zdjęcia: Marcin Czechowicz

POLECANE ARTYKUŁY