Atrapa kominka: jak wybrać portal kominkowy do salonu? Porady, inspiracje, ZDJĘCIA

2017-06-29 22:15

Atrapa kominka w mieszkaniu to rozwiązanie dla osób, które nie mogą mieć prawdziwego kominka. Portal kominkowy ze świecami i innymi dekoracjami wprowadza dobry nastrój i ciepło do wnętrza. Wystraczy, że kupimy ozdobną imitację kominka - może być z drewna, styropianu, gipsu - i ładnie ją wyeksponujemy we wnętrzu. Sprawdź, jaki model wybrać, by pasował do wystroju!

Atrapa kominka: kiedy się sprawdza?

Atrapa kominka jest dobrym wyjściem w sytuacji, gdy na prawdziwy kominek w mieszkaniu nie możemy sobie pozwolić ze względów technicznych, a chcielibyśmy, by wnętrze miało swój nieodparty urok. Taka imitacja kominka we wnętrzu wygląda bardzo dekoracyjnie. Szczególnie jeśli atrapę kominka wykorzystamy na ustawienie świec. Ozdobny portal kominkowy kupujemy gotowy. W sprzedaży są dostępne atrapy kominków ze styropianu, drewna czy gipsowe.

Zobacz też: Salon - inspiracje - galerie zdjęć >>>

Atrapa kominka w mieszkaniu: czy to dobry pomysł?

Atrapy kominków mają tyle samo zwolenników co przeciwników. Dla jednych to kicz we wnętrzu, inni uważają ozdobne portale kominkowe za ładny element dekoracyjny. Wszystko zależy od stylu wnętrza. Atrapa kominka w mieszkaniu powinna być dopasowana do wystroju pokoju, tak aby była spójnym elementem w aranżacji. Jej styl powien podkreślać wnętrze i dodawać mu uroku.

Atrapy kominka ze świecami bardzo ładnie i niezwykle nastrojowo prezentują się w salonie czy sypialni. Warto zgromadzić kilka świec. Ustawione w grupie tworzą lepszy efekt.

Atrapa kominka w mieszkaniu może być pomalowana na różne kolory. Barwy dopasujmy do wystroju mieszkania. Często na portalu kominkowym, jeśli wyposażony jest w półkę, można także ustawić inne ozdoby, np. ramki na zdjęcia, świeczniki, wazony, figurki. Zamiast świec atrapę kominka mogą również dekorować i rozświetlać ozdobne lampki.

W galerii zdjęć wybraliśmy wnętrza, w których pojawiła się atrapa kominka. Oceńcie sami atrakcyjność tego rozwiązania!

Warto pamiętać: imitacja kominka wymaga delikatnej oprawy i wyczucia w aranżacji, gdyż sama w sobie jest bardzo dekoracyjna.

Portal kominkowy: modne materiały

W tym roku kilka materiałów święci triumfy. Warto się do nich przekonać i wybrać portal kominkowy z nich wykonany:

Marmur: synonim elegancji i szyku. Portal kominkowy z marmuru wprowadzi pałacową nutę do wnętrza klasycznego, a w nowoczesnym będzie ciekawym, ożywczym akcentem dzięki subtelnemu rysunkowi kamienia.

Granit: w porównaniu z marmurem wyróżnia się większą odpornością. Można więc śmiało eksponować na nim różnorodne drobiazgi. Portal kominkowy z granitu jest przy tym równie elegancki.

Lastryko: przestało się kojarzyć wyłącznie z płytami nagrobnymi bądź siermiężną stylistyką PRL. Struktura materiału jest na tyle intrygująca, że powstają nawet wykładziny i tapety, którą ją imitują. Ponadto portal kominkowy z lastryka będzie tańszy niż granitowy czy marmurowy.

Kominek w salonie: GALERIE ZDJĘĆ

Zapoznaj się z naszą galerią inspiracji! Bez względu na to, czy wybierzesz prawdziwy kominek, czy jego imitację, możesz zyskać piękny element dekoracyjny w salonie.