Salon: ramki do zdjęć i ramy do obrazów. Aranżacja salonu

2008-10-08 2:00

Ramki do zdjęć i ramy do obrazów przestają być tylko oprawą i przejmują dekoracyjną rolę. Aranżacja salonu nabiera dzięki nim nowoczesnego charakteru. Wybierz ramki i ramy obrazów na ścianę i udekoruj swój salon.

Spis treści

  1. Ramki i ramy do obrazów dobrane pod salon
  2. Kompozycja ramki do zdjęć

Ramki do zdjęć i ramy do obrazów przejmują salon. Przewrotna alternatywa dla obrazu na ścianę salonu to kompozycja starannie dobranych ramek. Stawiając je w centrum uwagi, działamy liczbą, bo tylko tak aranżacja salonu będzie wyjątkowa. Ramki i ramy dobierzmy odpowiednio do charkteru mieszkania. W uporządkowanym salonie sprawdzi się powtarzalność i symetria, a indywidualiści w aranżacji salonu mogą dać wyraz swojej osobowości.

Zobacz też: Ramki na ścianę: 40 inspiracji, jak udekorować ściany ramkami na zdjęcia>>

Ramki i ramy do obrazów dobrane pod salon

Rola obrazków, zazwyczaj nadrzędna, staje się nieco mniej istotna, bo skupiamy się tym razem na tym, aby to ramki do zdjęć i ramy do obrazów stanowiły główny punkt aranżacji salonu. Mimo to poświęćmy obrazkom trochę uwagi, bo źle dobrane mogą zepsuć zamierzony efekt w aranżacji salonu. W rzędach jednakowych ram pokazujemy spójną kolekcję czarno-białych fotografii. Pozornie przypadkowe kadry zdjęć ze starych magazynów modowych korespondują z jarmarcznym stylem, w którym utrzymane są perłowe ramki i ramy, a architektoniczne i przyrodnicze detale - z wielością faktur i materiałów w salonie. Zmienna aranżacja salonu, w zależności od sezonu jest plusem swobodnego trakowania treści ramki czy ramy do obrazów.

Kompozycja ramki do zdjęć

Ulubione fotografie rodzinne i pamiątkowe wyprowadzają się z albumów, tworząc stałe domowe aranżacje salonu. W dobrym otoczeniu wartość ramki z fotografią rośnie. Oprócz pamiątek rodzinnych, w salonie popularność zyskują także prace artystyczne, a nawet strony znalezione w starych magazynach. Wyszperane gdzieś w antykwariacie, a potem oprawione w ramki i ramy to prawdziwe trofea, które potrafią sprawić, że aranżacja salonu zyskuje na oryginalności. Ale skoro nic ich nie łączy, to jak zestawiać ramki i ramy, by dobrze wyglądały? Przede wszystkim trzeba pamiętać, aby salon utrzymał się w spójnej kompozycji. Taki efekt otrzymamy jeśli ramki i ramy o różnej wielkości znajdą się w jednej linii. Wstarczy, aby były wyrównane do jednej krawędzi.

Dorota LeszczyńskaStylowe obrazy oprawione w złocone ramy dobrze prezentują się na ciemnym, jednolitym tle salonu - stają się wtedy bardziej wyraziste. Punktem wyjścia dla koloru ścian salonu i reszty przedmiotów może się stać jeden obraz, który jest dla nas najważniejszy. Warto dobrze przemyśleć oprawę obrazów.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE