Salon: ramki do zdjęć i ramy do obrazów. Aranżacja salonu

2008-10-08 2:00

Ramki do zdjęć i ramy do obrazów przestają być tylko oprawą i przejmują dekoracyjną rolę. Aranżacja salonu nabiera dzięki nim nowoczesnego charakteru. Wybierz ramki i ramy obrazów na ścianę i udekoruj swój salon.

Spis treści

  1. Ramki i ramy do obrazów dobrane pod salon
  2. Kompozycja ramki do zdjęć

Ramki do zdjęć i ramy do obrazów przejmują salon. Przewrotna alternatywa dla obrazu na ścianę salonu to kompozycja starannie dobranych ramek. Stawiając je w centrum uwagi, działamy liczbą, bo tylko tak aranżacja salonu będzie wyjątkowa. Ramki i ramy dobierzmy odpowiednio do charkteru mieszkania. W uporządkowanym salonie sprawdzi się powtarzalność i symetria, a indywidualiści w aranżacji salonu mogą dać wyraz swojej osobowości.

Zobacz też: Ramki na ścianę: 40 inspiracji, jak udekorować ściany ramkami na zdjęcia>>

Ramki i ramy do obrazów dobrane pod salon

Rola obrazków, zazwyczaj nadrzędna, staje się nieco mniej istotna, bo skupiamy się tym razem na tym, aby to ramki do zdjęć i ramy do obrazów stanowiły główny punkt aranżacji salonu. Mimo to poświęćmy obrazkom trochę uwagi, bo źle dobrane mogą zepsuć zamierzony efekt w aranżacji salonu. W rzędach jednakowych ram pokazujemy spójną kolekcję czarno-białych fotografii. Pozornie przypadkowe kadry zdjęć ze starych magazynów modowych korespondują z jarmarcznym stylem, w którym utrzymane są perłowe ramki i ramy, a architektoniczne i przyrodnicze detale - z wielością faktur i materiałów w salonie. Zmienna aranżacja salonu, w zależności od sezonu jest plusem swobodnego trakowania treści ramki czy ramy do obrazów.

Kompozycja ramki do zdjęć

Ulubione fotografie rodzinne i pamiątkowe wyprowadzają się z albumów, tworząc stałe domowe aranżacje salonu. W dobrym otoczeniu wartość ramki z fotografią rośnie. Oprócz pamiątek rodzinnych, w salonie popularność zyskują także prace artystyczne, a nawet strony znalezione w starych magazynach. Wyszperane gdzieś w antykwariacie, a potem oprawione w ramki i ramy to prawdziwe trofea, które potrafią sprawić, że aranżacja salonu zyskuje na oryginalności. Ale skoro nic ich nie łączy, to jak zestawiać ramki i ramy, by dobrze wyglądały? Przede wszystkim trzeba pamiętać, aby salon utrzymał się w spójnej kompozycji. Taki efekt otrzymamy jeśli ramki i ramy o różnej wielkości znajdą się w jednej linii. Wstarczy, aby były wyrównane do jednej krawędzi.

Dorota LeszczyńskaStylowe obrazy oprawione w złocone ramy dobrze prezentują się na ciemnym, jednolitym tle salonu - stają się wtedy bardziej wyraziste. Punktem wyjścia dla koloru ścian salonu i reszty przedmiotów może się stać jeden obraz, który jest dla nas najważniejszy. Warto dobrze przemyśleć oprawę obrazów.