Soft loft: projekt wnętrz apartamentu w stylu industrialnym

Projekt wnętrz apartamentu w stylu industrialnym obfituje w rozwiązania zaproponowane specjalnie do tego mieszkania. Pojawiły się ciekawe regały na książki ze stali i drewna, szafki kuchenne z metalowymi frontami, techniczne oświetlenie i biała cegła na ścianach.

Mieszkanie w stylu industrialnym
Mieszkanie w stylu industrialnym
Mieszkanie w stylu industrialnym
Mieszkanie w stylu industrialnym
Mieszkanie w stylu industrialnym

Ponad 150 – metrowe mieszkanie znajduje się ma I piętrze luksusowego apartamentowca położonego w okolicy zielonego Pola Mokotowskiego. Właścicielom zależało na wprowadzeniu stylu industrialnego do nowego mieszkania i zmianie dotychczasowego stylu życia. Zabrali jednak kilka mebli z poprzedniego miejsca. Są to między innymi wygodne, tapicerowane łóżko w odcieniu głębokiego fioletu i lekka minimalistyczna sofa. Inspiracją do urządzenia mieszkania  były lofty i wnętrza w starych kamienicach. Projektu wnętrz podjęła  się warszawska pracownia Soma Architekci.

Aranżacja wnętrz w stylu industrialnym

Bazą aranżacji wnętrz stały się surowe materiały, pasujące do stylu industrialnego: szlifowany beton na ścianie w salonie, biała cegła na ścianach w kuchni oraz szerokie, postarzane drewniane deski podłogowe. Całości dopełniają białe ściany i szary gres w miejscach narażonych na kontakt z wilgocią. Na takim tle znakomicie prezentują się, specjalnie zaprojektowane przez architektów, stalowe elementy konstrukcyjne mebli – regału bibliotecznego w salonie czy stalowe fronty wykonanej na zamówienie kuchni, druciane krzesła przy stole czy żółta komoda jak z demobilu. W stylu industrialnym są także lampy na szynoprzewodach w salonie, oraz sufitowe w sypialni i w kuchni.

Czytaj też: Styl loftowy: trendy. Motywy i dodatki loftowe

Kuchnia w stylu industrialnym

Zestawienie chropowatej białej cegły na ścianie i gładkich, błyszczących, metalowych frontów szafek kuchennych jednoznacznie wskazuje na to, że kuchnia urządzona jest w styli industrialnym. Szary, gładki gres na podłodze, lampy sufitowe jak z hali fabrycznej czarne urządzenia małego AGD, dopełniają aranżacji. Drewniany, masywny stół i fronty niektórych szafek ocieplają chłodną, nieco fabryczną aranżację. Ścianę z cegły nad drewnianym blatem zabezpiecza przez zabrudzeniami przezroczyste szkło.

Czytaj też: Kuchnia w stylu industrialnym otwarta na salon

Przestronna sypialnia z białą cegłą

Sypialnia jest wyjątkowo przestronnym wnętrzem. Zazwyczaj jest to jedno z najmniejszych pomieszczeń w mieszkaniu. Aranżacja w stylu industrialnych była jak najbardziej pomysłem trafionym. Na tle białej ściany z chropowatej cegły świetnie wygląda miękkie, tapicerowane łóżko z poszerzonym zagłowiem w stylu glamour. Elementami industrialnymi, poza cegłą, sa lampy sufitowe zawieszone przy wezgłowiu po obu stronach łóżka i żeberkowy, wysoki grzejnik. Szerokie postarzane deski podłogowe i komoda wyglądającą jak zrobiona z drewnianych skrzyń na wino podkreślają fabryczna stylistykę.


 Sypialnia w stylu industrialnym

Fot. Materiały prasowe Soma Architekci

Aranżacja salonu w stylu industrialnym

Salon urządzony jest oszczędnie. Kolorystykę i meble dobrano wyjątkowo starannie. Szerokie, drewniane, postarzane deski,  białe ściany i wysokie listwy przypodłogowe stanowią neutralne tło  dla projektowanych specjalnie do tego wnętrza regałów. Ich konstrukcja oparta jest na stalowych elementach i drewnianych półkach. Prostych, metalowych elementów jest tu znacznie więcej: oświetlenie na szynoprzewodach, druciane krzesła i żółta komoda, niczym z demobilu. Szara sofa na metalowych nóżkach króluje na środku salonu i zachęca do odpoczynku.

Ocena: 0
Zdjęcia: Materiały prasowe Soma Architekci

POLECANE ARTYKUŁY