Aranżacja sypialni. Jakie łóżko wybrać? Tapicerowane nadal królują!

2015-05-15 19:01

Projekt sypialni to przede wszystkim łóżko z zagwarantowaną przestrzenią wokół. Bo aranżacja sypialni powinna sprzyjać wyciszeniu i odprężeniu. A jakie łóżka lubimy najbardziej? Które łóżka wybieramy najchętniej? Tapicerowane w stylu nowoczesnym czy klasyczne drewniane? Okazuje się, że miękkie i przyjemne w dotyku łóżka tapicerowane!

Aranżacja sypialni powinna sprzyjać relaksowi i wyciszeniu. Nie powinien nas rozpraszać nadmiar bodźców. Projekt sypialni powinien obejmować łóżko, szafki nocne, dobre oświetlenie, zazwyczaj szafę. Wiadomo, że mało kto dysponuje taką ilością pokoi i większość z nas ma w sypialni bibliotekę, biurko, szafę garderobianą, czasem nawet sprzęt sportowy. My się jednak skupimy na najważniejszym meblu w aranżacji sypialni jakim jest niewątpliwie łóżko!

Projekt sypialni: łóżko to podstawa

W aranżacji sypialni najważniejszym meblem jest bez wątpienia łóżko. Powinno być ładne i wygodne. Najważniejsze, że to się wcale nie wyklucza. I tak na komfort snu mają wpływ przede wszystkim materac i stelaż. W stylu nowoczesnym, który nie rozpieszcza nadmiarem dodatków dekoracyjnych prym wiodą łóżka tapicerowane. Niektóre mają zagłowia idealnie proporcjonalne do skrzyni, inne zdecydowanie rozbudowane. Często zagłowie jest przeskalowane w górę, czasem nawet wykończone załamanymi bokami, lekko okalającymi łóżko. Czasem zagłowie pikowane jest jak tabliczka czekolady i rozciąga się na całą szerokość ściany. A pikowanie w romby, z ozdobnymi guzikami, przywodzi na myśl łoża królewskie, idealne do projektu sypialni w stylu glamour. Ale to dobrze, że jest taki wybór. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Wybór rodzaju zagłowia wbrew pozorom nie jest taki trudny, bowiem wiele ograniczeń narzucają nam proporcje i kształt sypialni. Ponad przeciętną wysokość wnętrza podkreśli na przykład wysokie, królewskie zagłowie. Aranżacja sypialni o standardowej wielkości, w bloku, wdzięczna będzie za łóżko typowej wielkości. Inną sprawą jest wybór tkaniny. Tutaj mamy do wyboru, lny, bawełny, miękkie aksamity, miłe w dotyku alcantary i oczywiście skóry. Alergikom polecane są skóry jako najłatwiejsze w utrzymaniu czystości. Niektóre firmy, do produkcji łóżek korzystają z tkanin nie przyciągających kurzu. Nie jest to jednak wersja ekonomiczna. Jeszcze inne firmy proponują zdejmowane lub wymienialne pokrowce. Także wybierając wymarzone łóżko, w którym spędzimy 1/3 naszego życia dobrze jest zrobić dokładne rozeznanie, przespać się z problemem i dopiero będąc pewnym w 100% dokonać wyboru.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE