Aranżacja sypialni. Jakie łóżko wybrać? Tapicerowane nadal królują!

2015-05-15 19:01

Projekt sypialni to przede wszystkim łóżko z zagwarantowaną przestrzenią wokół. Bo aranżacja sypialni powinna sprzyjać wyciszeniu i odprężeniu. A jakie łóżka lubimy najbardziej? Które łóżka wybieramy najchętniej? Tapicerowane w stylu nowoczesnym czy klasyczne drewniane? Okazuje się, że miękkie i przyjemne w dotyku łóżka tapicerowane!

Aranżacja sypialni powinna sprzyjać relaksowi i wyciszeniu. Nie powinien nas rozpraszać nadmiar bodźców. Projekt sypialni powinien obejmować łóżko, szafki nocne, dobre oświetlenie, zazwyczaj szafę. Wiadomo, że mało kto dysponuje taką ilością pokoi i większość z nas ma w sypialni bibliotekę, biurko, szafę garderobianą, czasem nawet sprzęt sportowy. My się jednak skupimy na najważniejszym meblu w aranżacji sypialni jakim jest niewątpliwie łóżko!

Projekt sypialni: łóżko to podstawa

W aranżacji sypialni najważniejszym meblem jest bez wątpienia łóżko. Powinno być ładne i wygodne. Najważniejsze, że to się wcale nie wyklucza. I tak na komfort snu mają wpływ przede wszystkim materac i stelaż. W stylu nowoczesnym, który nie rozpieszcza nadmiarem dodatków dekoracyjnych prym wiodą łóżka tapicerowane. Niektóre mają zagłowia idealnie proporcjonalne do skrzyni, inne zdecydowanie rozbudowane. Często zagłowie jest przeskalowane w górę, czasem nawet wykończone załamanymi bokami, lekko okalającymi łóżko. Czasem zagłowie pikowane jest jak tabliczka czekolady i rozciąga się na całą szerokość ściany. A pikowanie w romby, z ozdobnymi guzikami, przywodzi na myśl łoża królewskie, idealne do projektu sypialni w stylu glamour. Ale to dobrze, że jest taki wybór. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Wybór rodzaju zagłowia wbrew pozorom nie jest taki trudny, bowiem wiele ograniczeń narzucają nam proporcje i kształt sypialni. Ponad przeciętną wysokość wnętrza podkreśli na przykład wysokie, królewskie zagłowie. Aranżacja sypialni o standardowej wielkości, w bloku, wdzięczna będzie za łóżko typowej wielkości. Inną sprawą jest wybór tkaniny. Tutaj mamy do wyboru, lny, bawełny, miękkie aksamity, miłe w dotyku alcantary i oczywiście skóry. Alergikom polecane są skóry jako najłatwiejsze w utrzymaniu czystości. Niektóre firmy, do produkcji łóżek korzystają z tkanin nie przyciągających kurzu. Nie jest to jednak wersja ekonomiczna. Jeszcze inne firmy proponują zdejmowane lub wymienialne pokrowce. Także wybierając wymarzone łóżko, w którym spędzimy 1/3 naszego życia dobrze jest zrobić dokładne rozeznanie, przespać się z problemem i dopiero będąc pewnym w 100% dokonać wyboru.