Salon z kuchnią to centralny punkt mieszkania, w którym toczy się życie codzienne. Jedno wnętrze, które łączy w sobie zarówno część wypoczynkową, kuchenną i jadalnianą, musi być nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim praktyczne. Funkcjonalny układ pomieszczenia nie może mieć wpływu na kwestię wizualną wnętrza, a aranżacja części kuchennej powinna pozostać bez wpływu na reprezentatywną sferę pokoju dziennego. Wszystkie te założenia uwzględnia aranżacja salonu z kuchnią według projektu Inside Story.

Salon z kuchnią: białe wnętrze z charakterem

Salon z kuchnią został pomyślany jako białe wnętrze, które gdzieniegdzie zostaje przełamane kolorystycznym akcentem ożywiającym nieco całość. W nowoczesnym wnętrzu postawiono na proste formy, które urzekają naturalnym urokiem. W kwestii kolorystyki postawiono na minimalizm, który został jednak przełamany mocnym akcentem w części wypoczynkowej. Soczyście czerwona kanapa wysuwa się na prowadzenie w aranżacji pokoju dziennego, jednocześnie nadając całości niepowtarzalnego uroku i odrobiny elegancji. W kwestii zabudowy meblowej zdecydowano się na czystą biel, która na tle białych ścian sprawia wrażenie jednolitej płaszczyzny. W ten sposób, miejsce do przechowywania zostało idealnie zakamuflowane. Dopełnieniem aranżacji strefy wypoczynkowej w salonie z kuchnią jest modna lampa w kolorze czerni oraz minimalistyczny stolik kawowy, przykuwający uwagę niecodzienną formą.

Biała kuchnia, czyli ikona projektu salonu z kuchnią

Na granicy części salonowej i strefy kuchennej, zaplanowano niewielką strefę jadalnianą. Ta, w przeciwieństwie do standardowych rozwiązań zakładających zlokalizowanie w tym miejscu wyspy kuchennej, obejmuje drewniany stół, który dopełniono ponadczasowymi krzesłami. Na uwagę zasługuje także dekoracja ściany, która została przedłużona na długość całej strefy jadalnianej. Projekt kuchni urzeka minimalistycznym podejściem do aranżacji, gdzie przełamaniem nieskazitelnie białego wnętrza są jedynie ciemne kuchenne blaty. W aranżacji kuchni zdecydowano się na białą zabudowę o prostej formie, która w żaden sposób nie zakłóca aranżacji salonu i nie wpływa na jego estetykę. Urozmaiceniem matu w kuchennej zabudowie jest biały lacobel, który ujmuje subtelnym połyskiem. Klamrą, zgrabnie spajającą aranżację salonu z kuchnią jest piękna drewniana podłoga, która ociepla wnętrze, nadając mu jednocześnie rodzinnego charakteru. W nowoczesnym wnętrzu nie brakuje jednak aranżacyjnych zaskoczeń. Uwagę przykuwa podświetlana, zapalana dotykowo, secesyjna kratka, którą zlokalizowano w przejściu z holu do salonu z kuchnią.

Kontakt z pracownią:

Inside Story
inż. Wioleta Gawrońska
insidestory.pl