urządzamy.pl

Nowoczesny dom dla rodziny. W roli głównej surowe materiały: beton i drewno

Dwa skrzydła nowoczesnego domu wyznaczają osobne strefy dla rodziców i dzieci. Wnętrze zostało urządzone z wykorzystaniem surowych, nieprzetworzonych materiałów takich jak beton, cegła, naturalne drewno i uzupełnione wyposażeniem z popularnych sklepów.

Fence House proj. mode:lina
Fence House proj. mode:lina
Fence House proj. mode:lina
Fence House proj. mode:lina
Fence House proj. mode:lina

Projekt pracowni mode:lina to współczesna interpretacja tradycyjnego stylu domu. Forma to dwie bryły ze spadzistym dachem oraz wkomponowana w całość kostka garażu. Kształt domu został podyktowany przez jego funkcję. Właściciele, czyli rodzina z dwójką dzieci, chcieli stworzyć niezależne strefy, w których każdy czułby się komfortowo i swobodnie. Architekci realizację nazwali Fence House. Angielskie słowo "fence" oznacza odgradzać i nawiązuje do ściany domu od strony ulicy. Ma bardzo mało okien, dzięki czemu chroni mieszkańców przed hałasami i zapewnia spokój.

Bohater przedpokoju w nowoczesnym domu

Parter domu to przestrzeń otwarta dedykowana wspólnemu spędzaniu czasu. Kuchnia została wysunięta w głąb ogrodu, a ogromny salon z antresolą sięga samego poddasza. W części reprezentacyjnej właściciel domu postawił nietypową dekorację. Okno w korytarzu eksponuje samochód, który został wstawiony do grafitowej kostki garażu.

Nowoczesny dom blisko natury

Salon w prezentowanym nowoczesnym domu to przestrzeń, w której kluczową rolę odgrywają wielkie, nieregularne okna otwierające wnętrze na otaczający las. Na antresoli architekci z pracowni mode:lina zaprojektowali obszerną bibliotekę, która została zbudowana ze starych belek stropowych jednej z poznańskich kamienic.

Materiały w stylu nowoczesnym

Surowe materiały zostały wykorzystany w każdym pomieszczeniu. Wytrzymały beton wita na samym wejściu w postaci okładziny ściennej. Duże płyty wyznaczają strefę wejścia oraz prowadzą na piętro domu. W części kuchennej beton ma funkcjonalne zastosowanie - jest blatem roboczym zabudowy i wyspy kuchennej. Aby materiał nie przytłoczył wnętrza architekci połączyli "zimną szarość" z białym mdf-em na wysoki połysk, który został użyty na frontach mebli kuchennych. Z kolei, naturalne drewniane deski pojawiły się jako element dekoracyjny wyspy. Nawiązują nie tylko do stołu, ale także ściany w jadalni.

Loftowe oblicze nowoczesnego domu

Surowa baza domu została wzbogacona wyposażeniem i dodatkami w stylu industrialnym. Dekoracyjna ściana w salonie z cegły w kolorze czerwonym jest tłem dla prostej i nowoczesnej sofy. Dobrano do niej ikony polskiego designu, czyli krzesła 366 projektu Józefa Chierowskiego z 1966 roku. Geometryczny dywan został dopasowany do dominującej kolorystyki strefy dziennej. Stonowaną kolorystykę pomieszczenia przełamują plakaty oraz żółte krzesło 366. Do każdego pomieszczenia bardzo konsekwentnie dobrano lampy - wszystkie oprawy świetlne nawiązują do stylu loft.

Styl skandynawski dla dzieci

W nowoczesnym projekcie domu część dla najmłodszych ma przytulny, skandynawski charakter. Pokoik dla chłopców został bardzo przemyślany pod kątem przechowywania rzeczy. Na całej ścianie jest bardzo pojemna szafa na ubrania i zabawki. Zaplanowana na przyszłość, w czarno-białej kolorystyce, sprawdzi się na każdym etapie dorastania dzieci. W realizacji na uwagę (i zachwyt!) zasługują pomysłowe łóżeczka w kształcie domków. Wykonane z bezpiecznej, jasnej sklejki tworzą mały świat i kameralną atmosferę dla dziecka. Pokój został urządzony w stonowanych kolorach i pozwala na wiele modyfikacji, na które będą mieli ochotę jego dorastający właściciele.

Zobacz też: Wielofunkcyjne wnętrze dla rodziny >>>

Copyrights © TIME S.A. 2001-2010 | Design by TIME S.A. Multimedia | Hosted by supermedia