Drewno we wnętrzach zawsze się sprawdzi. Obserwując trendy wnętrzaskie coraz częściej pojawiają się meble i dodatki wykonane z drewna z odzysku. Drewniany recykling jest nie tylko ekologiczny, ale też i widowiskowy. Meble ze starego drewna mają swoją historię i „duszę” jak mówią niektórzy. Dzięki elementom drewnianym czy meblom z palet wnętrze z pewnością zyska wyjątkowy charakter. Oto kilka wskazówek i inspiracji co można zrobić z drewna z odzysku.

Wnętrza i meble ze starego drewna: dodatki i drobiazgi

Przepisów na drewniane siedziska, ławki, półki, tace i stoliki znajdziecie w sieci całe mnóstwo. Są tam meble i stylowe dodatki zrobione z drewnianych palet, starych beczek albo podłogowych desek. Stare deski podłogowe można wykorzystywać na nieskończenie wiele sposobów –  tylko od nas zależy w co się zamienią: może w trzymak do wazonów, donicę albo dostojny drewniany wieszak na ubrania? A może zrobić z nich stylową ramę do lustra albo przykręcić do ściany jako dziecięcą miarkę wzrostu?

Meble ze starego drewna i palet

Jeśli dysponujemy większą ilością drewna z odzysku – możemy zaszaleć. Z kilku europalet zrobimy nowoczesne i wygodne łóżko (jak zrobić łóżko z palet), a stos desek ze starej szopy możemy zamienić w romantyczny zagłówek, szafkę pod telewizor albo wybić nimi całą ścianę. Meble z palet sprawdzą się w domu i na tarasie. Rozglądajmy się dookoła nie tylko za deskami, ale też za innymi przedmiotami z drewna - może znajdziemy na działce stare drzwi lub okiennice, które można przemianować na wyjątkowy stół, albo wykorzystać do stworzenia wyjątkowej oprawy dla wanny? Drewna trzeba słuchać – a samo nam podpowie w co chce się zamienić.

Sprawdź także:

pomysłowa sypialnia z łóżkiem palet >>>

dzwi przesuwne z palet za 200 zł >>>

jak zrobić meble z palet na taras >>>

Drewno we wnętrzu: kropka nad i

Dzisiaj coraz częściej otaczamy się inspirującymi hasłami, cytatami i słowami. To bardzo modny trend wnętrzarski. Można je kupić w wielu sklepach w postaci plakatów, wycinanych liter czy szablonów do malowania. Takie ozdoby możemy też zrobić samodzielnie wykorzystując do tego właśnie stare drewno drewno. Wystarczy pędzel, trochę farby, ulubiony cytat i trochę wolnego czasu. Taka drewniana dekoracja będzie nas cieszyć bardziej niż ta ze sklepu i z pewnością zostanie zauważona.