5 trendów wnętrzarskich, które będą popularne w 2023 roku. Numer 3 będzie hitem

2022-12-21 12:28

Kolejny rok za nami. A to oznacza, że czas przyjrzeć się nadchodzącym miesiącom i trendom, które zdominują świat wnętrz w 2023 roku. Co będzie modne, a co odejdzie do lamusa? Przedstawiamy 5 najciekawszych trendów wnętrzarskich na 2023 rok!

trendy
Autor: Pip Studio, Dulux

1. Krągłości

Zapomnij o ostrych kątach i wielobokach. W 2023 roku we wnętrzach królować będą krągłości pod różną postacią. Koliste będą meble, dywany, akcesoria i wzory. Popularność krągłości we wnętrzach nie jest podyktowana tylko względami estetycznymi, ale również psychologią. 

dywan
Autor: Pip Studio

Obłe, okrągłe kształty pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie, pomagają się odprężyć, zrelaksować, sprawiają, że czujemy się bezpieczniej. Doskonale więc sprawdzają się w salonach, sypialniach i łazienkach. 

Co więcej, koło od zawsze uważane było za kształt oznaczający harmonię i doskonałość. Świetnym tego przykładem jest okrągły dywan, który nie tylko prezentuje się dobrze w każdym wnętrzu, ale również poprawia jego proporcje. 

dywan
Autor: Benuta

Warto wspomnieć też o okrągłych stolikach, które będą dominować we wnętrzach w 2023 roku. Nie tylko ich blat będzie przybierał kształt koła, ale również podstawa lub pojedyncze nóżki.

stolik
Autor: noo.ma

Odwiedzając sklepy z akcesoriami i dodatkami do wnętrz w 2023 r. z pewnością zauważymy też koliste, obłe kształty. 

wazon
Autor: Pip Studio

2. Orientalne inspiracje

Kolejnym trendem, który zawita do naszych wnętrz w 2023 roku będą inspiracje kulturami Wschodu. Do łask wrócą motywy i wzory zaczerpnięte ze sztuki chińskiej. Pojawią się przede wszystkim w formie dekoracyjnych tapet i tekstyliów (np. pościeli i poduszek). 

chinoiserie
Autor: wallsauce.com

Orientalne motywy w biało-niebieskich barwach z tradycyjnej porcelany przeniosą się do innych, czasem dość nietypowych domowych akcesoriów, np. lamp stojących.

lampa
Autor: The French Bedroom Company

Motywy orientalnych ogrodów i scenek rodzajowych pojawiać się będą na pościeli, zachwycając bogactwem koloru i dekoracyjnością.

poduszka
Autor: Pip Studio

Nie zabraknie też inspiracji kulturą i wzornictwem Indii. Mocne kolory i ciekawe układy stylizowanych figur ożywią każde wnętrze i dodadzą mu wyjątkowego charakteru. 

poduszka
Autor: Mind The Gap

3. Ściana na miarę Instagrama

W 2023 roku to właśnie ściana zagra we wnętrzu główną rolę. Do tej pory będąca jedynie tłem, zagra pierwsze skrzypce. Nie będzie już pusta i biała, ale pełna wzorów, kolorów i ciekawych rysunków, obrazów i grafik.

tapeta
Autor: Rebel Walls

Zaaranżowana tak, jak chcesz, może być nie tylko ciekawym miejscem na instagramową sesję, ale również Twoją wizytówką podczas konferencji na Zoomie. Ściana z intrygującą tapetą lub galerią plakatów z pewnością przykuje uwagę. 

4. Wyraziste kolory i wzory

W 2023 roku wnętrza wypełnią się kolorami - mocnymi i wyrazistymi. Ciepła paleta barw zastąpi neutralne beże, biele i szarości, a kontrastowe połączenia kolorystyczne zdynamizują przestrzeń i wypełnią je pozytywną energią. 

farba
Autor: Dulux

Gładkie i minimalistyczne powierzchnie zapełnią się również wzorami - od stylizowanych figur geometrycznych, przez motywy zwierzęce i kwiatowe aż po oryginalne abstrakcje. 

tapeta
Autor: Pip Studio

5. Inspiracja naturą

W 2023 roku będziemy kontynuować fascynację naturą - zarówno w odwzorowaniu naturalnych form i kształtów, jak i wykorzystywaniu materiałów pochodzenia naturalnego, m.in. drewna, bambusa czy rattanu.

lampa
Autor: Ferm Living

We wnętrzach popularne będą szczególnie plecione lampy o kloszach w obłych kształtach. 

lampa
Autor: PR Home

Moda na drewniane meble, mimo że nigdy nie minęła, w 2023 przybierze nieco inną formę. Prym we wnętrzach będą wiodły małe formy drewnianych mebli, a więc stoliki kawowe czy podręczne szafki stawiane przy kanapach i sofach. 

stolik
Autor: Umbra
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE