Komfortowe rozwiązanie na upalne dni

2024-06-18 9:53 Materiał sponsorowany

Szukając skutecznych metod na zabezpieczenie domu przed upałem w letnie dni sięgnijmy po sprawdzone rozwiązania, jak - zewnętrzne rolety i markizy VELUX, które blokują promienie słoneczne zanim dotrą do szyby i nagrzeją ją.

Velux
Autor: Velux

O konieczności ochrony naszych domów przed nagrzewaniem, przypominamy sobie dopiero, gdy na zewnątrz robi się naprawdę gorąco. Tymczasem warto pomyśleć o tym wcześniej i jeszcze przed początkiem lata wyposażyć okna dachowe w przesłony zewnętrzne. I to jest ostatni dzwonek. A jakie rozwiązania wybrać?

Skuteczna ochrona przed słońcem

Najlepszą ochronę przed nagrzewaniem i promieniami słonecznymi zapewnią nam rolety zewnętrzne VELUX, które zmniejszają ilość ciepła nawet o 93%. Rolety gwarantują również całkowite zaciemnienie, a także redukują hałas powodowany przez deszcz. Sen w takim pomieszczeniu będzie na pewno spokojny. Rolety zewnętrze zapewniają również lepszą izolację termiczną okna zimą, a także pozwalają zadbać właścicielom poddaszy o ich bezpieczeństwo zabezpieczając okno przed włamaniami.

Innym, sprawdzonym rozwiązaniem, są markizy zewnętrzne. Wyróżnia je transparentna, siateczkowa tkanina, która wpuszcza światło i jednocześnie nie przesłania widoku. Po sezonie letnim, kiedy nie potrzebujemy osłony przeciwsłonecznej, zwinięta markiza w kasetonie pozostaje całkowicie niewidoczna. Markizy montowane są na zewnątrz, zatem można je łatwo łączyć z wszystkimi rodzajami rolet wewnętrznych.

Zarówno w przypadku rolety zewnętrznej jak i markizy - dla większego komfortu - możemy zdecydować się na wersję elektryczną lub solarną ze zdalnym sterowaniem, z opcją dodania obsługi za pomocą aplikacji lub panelu dotykowego.

Velux
Autor: Velux

Trzy rozwiązania w jednym

Bardzo wygodnym w użytkowaniu rozwiązaniem do ochrony przed nagrzewaniem jest także solarna markiza zaciemniająca, którą również montuje się na zewnątrz okna. Zapewnia ochronę przed nagrzewaniem, komfort zdalnego sterowania oraz zaciemnienie - niemal całkowicie blokuje dostęp światła, gwarantując komfortowe warunki do odpoczynku i snu.

Solarna markiza zaciemniająca ma fabrycznie wbudowany silnik zasilany energią słoneczną, dzięki któremu można ją wygodnie podnosić i opuszczać za pomocą przycisku dołączonego do produktu. Dzięki solarnemu zasilaniu, markizę można zainstalować także na oknach obsługiwanych manualnie bez konieczności prowadzenia okablowania.

Po opuszczeniu rolet i markiz, okno dachowe funkcjonuje bez ograniczeń, dzięki czemu możliwe jest wietrzenie pomieszczeń i korzystanie z naturalnej wentylacji bez potrzeby zwijania osłon.

Velux
Autor: Velux

Bezproblemowa instalacja

Solarna markiza zaciemniająca pasuje do wszystkich okien dachowych VELUX. Kupuje się ją pod rozmiar okna – nie są konieczne dodatkowe pomiary, wystarczy spisać kod z tabliczki umieszczonej na jego skrzydle. Do montażu markizy nie potrzeba specjalnych umiejętności – możemy zainstalować ją samodzielnie. Brak okablowania zdecydowanie ułatwia montaż.

Velux
Autor: Velux

Gdzie kupić

Rozwiązania VELUX, w tym markiza SSS, są dostępne u różnych sprzedawców detalicznych i na platformach internetowych. Najlepiej odwiedzić oficjalną stronę internetową VELUX lub autoryzowanych dealerów, aby zapoznać się z pełną gamą produktów i znaleźć idealne rozwiązanie dla swojego domu.

Partnerzy