Pufy do przedpokoju – wybieramy praktyczne siedziska

2022-06-28 15:05

Jasny i przestronny przedpokój to marzenie wielu osób. Ze względu na ograniczoną powierzchnię użytkową oraz dostęp lub wgląd osób postronnych (w bezpośrednim sąsiedztwie wejścia) wiele przedpokojów w Polsce urządzonych jest bezpiecznie i neutralnie stylowo. Jednym z elementów aranżacji, które mogą przełamać tę zachowawczą konwencję, może okazać się oryginalny puf. Pufy do przedpokoju to meble, które pełnią funkcję dekoracyjną, służą do wygodnego zakładania i zdejmowania obuwia, odkładania toreb czy przechowywania. Poznajmy różnorodne pufy, które będą pasować do każdego wnętrza.

Pufy do przedpokoju
Autor: mat. pras. Laskasas Dekoracyjne pufy w przedpokoju

Spis treści

  1. Pufy do przedpokoju: pojemne skrzynie na buty
  2. Modne pufy do przedpokoju
  3. Patchworkowe pufy do przedpokoju
  4. Ławka jako alternatywa dla pufa do przedpokoju

Pufy do przedpokoju: pojemne skrzynie na buty

Puf oprócz podstawowej funkcji – siedziska – może być wykorzystywany jako skrzynia do przechowywania odzieży lub obuwia, ze zdejmowaną pokrywą albo uchylaną na zawiasach. Niektóre modele są wyposażone w ażurowe ścianki korpusu (na przykład w formie kratki), które zapewniają prawidłową wentylację. Do mieszkania urządzonego w stylu kolonialnym ciekawą propozycją jest puf do przedpokoju przypominający skórzaną walizkę albo kufer. We wnętrzu rustykalnym na drewnianej skrzyni z widocznym rysunkiem słojów możemy umieścić poduszki na krzesła w pastelowych kolorach albo z motywem kwiatowych printów.

Modne pufy do przedpokoju

Urządzając przedpokój, pamiętajmy o kilku wnętrzarskich zasadach. Pierwszym elementem, który przykuwa naszą uwagę, jest kolor. Zwracamy na niego uwagę szybciej, niż dostrzegamy formę bryły. W tym sezonie obok głębokich odcieni granatu, butelkowej zieleni i musztardowego żółtego znajdziemy również pomarańcz, czerwień, bordo i róż. Najmodniejsze tkaniny obiciowe we wnętrzach to welury, plusze, welwety i aksamity. Pod względem kształtu mamy najczęściej do czynienia z pufami do przedpokoju w formie walca, prostopadłościanu albo sześciennej kostki. Jeśli występuje stelaż, tworzą go metalowe nóżki w kolorze miedzianym albo złotym. Ciekawą alternatywą są również pufy w stylu skandynawskim, szczególnie przypominające stare wzornictwo duńskie. Charakteryzowało je upodobanie do eksponowania drewna w naturalnym kolorze (na przykład bukowego). Pufy do przedpokoju nawiązujące do designu krajów skandynawskich mogą mieć skośne nóżki zwężające się ku dołowi, dodające lekkości bryle.

..  Wybieramy konsole do przedpokoju >>>

Patchworkowe pufy do przedpokoju

Zwolennicy stylu glamour docenią pufy albo ławki do przedpokoju tapicerowane skórą, ekoskórą lub innego rodzaju modnymi tkaninami. Mogą być one dodatkowo pikowane kryształowymi guzikami. Te w kolorach białym, beżowym, czarnym lub grafitowym pasować będą do wnętrz achromatycznych. Zupełnym przeciwieństwem pod względem kolorystycznym są pufy z tapicerką przypominającą pozszywane skrawki wielobarwnych tkanin, czyli pufy patchwork. Są ciekawym rozwiązaniem do przedpokoju w stylu vintage. Ich feeria barw oraz wzorów może być głównym bohaterem przedpokoju. Jako stonowanie barwy w tym pomieszczeniu możemy zastosować dywan lub chodnik typu used look – z modnym efektem zużycia, wyglądający jak zniszczony lub sprany.

Ławka jako alternatywa dla pufa do przedpokoju

Dobrą alternatywą do wnętrz klasycznych – zamiast pufa ze skrzynią – jest ławka. Wspomniany mebel może być stylizowany na antyk, nawiązując na przykład do stylu Ludwika XV. Charakterystycznym elementem tego meblarskiego stylu są kabriolowe nogi – esowo wygięte, zakończone formą przypominającą kopyto lub kulę. Tego rodzaju ławka sprawdzi się również w przedpokoju urządzonym w stylu prowansalskim. Zasadniczą różnicą jest sposób wykończenia drewna – w stylu prowansalskim nogi pozbawione są złoceń. Zamiast tego drewno może być bielone lub przecierane – jak w stylu shabby chic. Niektórym miłośnikom stylu prowansalskiego, ze względu na większą powierzchnię przechowywania, bardziej mogą przypaść do gustu pufy z wiklinowymi koszami pod siedziskiem.

..  Płytki do przedpokoju na podłogę i ścianę >>>

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE