Cennik usług budowlanych. Jaki jest cennik usług przy remoncie łazienki?

2021-10-25 19:19
łazienka
Autor: Fjordd

Cennik usług budowlanych przyda się każdemu, kto remontuje łazienkę. Aby remont przebiegł sprawnie, trzeba zrobić projekt wnętrza, wybrać elementy wystroju i ustalić kosztorys z pomocą cenniką usług budowlanych. Podajemy orientacyjny cennik usług remontowych.

Cennik usług budowlanych to przydatne narzędzie, jeśli planujesz wyremontować jakieś pomieszczenie, np. łazienkę. Łazienka nie jest pomieszczeniem tanim ani tym bardziej łatwym do urządzenia. To miejsce gdzie trzeba połączyć wiele naprawdę różnorodnych elementów – zarówno budowlanych, jak i instalacyjnych, nie zapominając przy tym o ładnym wystroju. Dlatego remont łazienki należy dobrze przemyśleć i najpierw zrobić kosztorys, wykorzystując cennik usług remontowych. Odpowiedni projekt wnętrza oraz przygotowanie materiałów niezbędnych do wykonania remontu krok po kroku ułatwia pracę i zdecydowanie ją przyspiesza.

Ile kosztuje remont łazienki: cennik usług remontowych

Niewielu inwestorów decyduje się na samodzielny remont łazienki. Częściej prace instalacyjne powierza się fachowcom. Ile trzeba zapłacić? Cennik usług remontowych zależy od wielu czynników. Wycena prac (remont łazienki) jest indywidualna i możliwa dopiero po oględzinach miejsca montażu. Już w ich trakcie mogą się też pojawić niespodziewane trudności, które wymuszą zmianę wcześniejszych ustaleń. Dlatego podane ceny należy traktować jako orientacyjne.

Cennik usług budowlanych: instalacja wodna i kanalizacja

Oto orientacyjny cennik usług budowlanych w zakresie instalacji wodnej i kanalizacyjnej:

 • podejścia wodno-kanalizacyjne do przyborów sanitarnych (umywalki, wanny, brodzika, pralki, miski ustępowej, bidetu itp.) – 100-200 zł/szt.;
 • rury wodne i kanalizacyjne – kilka zł/m – w sumie kilkadziesiąt zł;
 • zawór umożliwiający odcięcie dopływu wody do baterii (zwykle montowany przed każdą baterią sztorcową), zawór do podłączenia pralki, zawory montowane na głównych rurach doprowadzających wodę do łazienki pozwalające na odcięcie dopływu wody do wszystkich przyborów niewyposażonych Przygotuj się na wydatki w indywidualne zawory – 15-25 zł/szt.
Umywalka łazienkowa
Umywalka

Autor: Ceneo

Umywalka Belinda jest wzorem jakości i stylu. Została wykonana z ceramiki sanitarnej najwyższej jakości. Zastosowanie najnowocześniejszych technologii szkliwienia zabezpiecza ją przed zarysowaniami, chroni również przed przebarwieniami trwały barwnik polimerowy, nałożony we wcześniejszej fazie produkcji. Każdy doceni jej elegancję, ponadczasowość i wytrzymałość!

Czy wiesz, z jakiego drewna powstają najlepsze żaluzje? | Akcja specjalna Styl i Komfort

Drewno, materiał naturalny i ekologiczny, jest znakomitym wyborem do domu. Wnosi z sobą ciepło, przytulny nastrój, ale także szlachetność i elegancję. A przy tym – skoro każdy gatunek ma inne właściwości, kolorystykę oraz strukturę – pozwala uzyskiwać efekty i funkcjonalne, i wizualne. Jakie rodzaje drewna najlepiej sprawdzą się w przypadku żaluzji?

Cennik usług budowlanych: stelaże instalacyjne, baterie i przybory sanitarne

 • stelaż umywalkowy – 300-600 zł; bidetowy – 300-1000 zł; ze spłuczką do WC – 400-1000 zł; do baterii natynkowych lub podtynkowych – 400-800 zł;
 • montaż stelaża 150-200 zł;
 • zabudowa – około 100 zł;
 • montaż baterii sztorcowej lub ściennej albo panelu prysznicowego – od mniej więcej 50 do 300 zł (za nietypowe);
 • montaż umywalki, bidetu lub WC – około 50 zł;
 • montaż wanny lub brodzika – około 200 zł; montaż kabiny prysznicowej 150-250 zł.

Cennik usług budowlanych: instalacja elektryczna

 • montaż – 40-50 zł za punkt (miejsce odbioru energii elektrycznej, puszka rozgałęźna, włącznik);
 • wykonanie otworu w ścianie pod każdą puszkę – 10-30 zł;
 • przewód trzyżyłowy – około 2 zł/m;
 • puszka rozgałęźna – około 2,5 zł/szt.;
 • łączniki i gniazda wtykowe – od około 5 do mniej więcej 40 zł/szt.

Cennik usług budowlanych: wentylacja

 • kratka zasłaniająca wlot do przewodu wywiewnego – 5-20 zł;
 • montaż kratki – około 25 zł;
 • wentylator ścienny poprawiający wydajność wentylacji grawitacyjnej – od około 80 zł (model bez włącznika) do 300 zł (model z czujnikiem ruchu i timerem);
 • montaż wentylatora – około 30 zł;
 • koszt instalacji elektrycznej do zasilania wentylatora – 40-50 zł za punkt (wentylator, ewentualnie włącznik, puszka).

Cennik usług budowlanych: ogrzewanie

 • wykonanie podejścia do grzejnika – 150-200 zł;
 • grzejnik łazienkowy – od około 200 zł (najprostszy stalowy drabinkowy);
 • zawór z głowicą termostatyczną – około 100 zł;
 • grzałka do grzejnika o mocy 300-900 W – około 250 zł (z elektronicznym regulatorem – około 400 zł);
 • ozdobny zestaw przyłączeniowy grzałki – 100-500 zł.
Grzejnik łazienkowy
Grzejnik łazienkowy

Autor: Ceneo

Grzejnik łazienkowy marki Instal Projekt to sprawdzony sposób na wprowadzenie do łazienki modnej nowoczesności! Do jego uniwersalnej, asymetrycznej konstrukcji wyjątkowo pasują matowe powłoki malarskie w klasycznych odcieniach czerni lub bieli. Sam efekt wizualny to nie wszystko! Model ten cechuje także funkcjonalna budowa. Spłaszczone profile grzewcze sprawiają, że proces ogrzewania pomieszczenia jest bardziej efektywny niż w przypadku klasycznych grzejników łazienkowych. Kształt ten ułatwia również wieszanie i suszenie ręczników.

Co oprócz cennika usług remontowych: projekt łazienki

Najpierw należy dokładnie zmierzyć pomieszczenie i określić jakie sprzęty chcemy w nim umieścić. Pomoże nam w tym dobrze zrobiony projekt wnętrza. Trzeba pamiętać jakie sprzęty muszą się znaleźć wewnątrz łazienki. Należą do nich umywalka, miska ustępowa, wanna, kabina prysznicowa, bidet, ale również pralka, grzejnik łazienkowy czy podgrzewacz wody (jeśli jest potrzebny). Warto rozrysować sobie wnętrze a wyciętymi z papieru “modelami” manewrować po wyskalowanej kartce.

Konieczne jest także zaplanowanie sposobu montażu sprzętów – czy na przykład miska ustępowa ma być umieszczona na stelażu, czy też decydujemy się na model stojący. Zawsze pomocny będzie projekt łazienki, który należy mieć pod ręką.

Od czego zacząć remont?

Po określeniu położenia wszystkich sprzętów można przejść do właściwego remontu łazienki. Najpierw wykonuje się odpowiednie instalacje wodne i kanalizacyjne, używając trwałych i bezpiecznych materiałów.

Pamiętać należy o tym, że decydując się na armaturę podtynkową lub naścienną należy odpowiednio przygotować podejścia do takich ujęć. Podobnie jest z podłączenie hydromasażu w wannie lub panelu prysznicowym. Instalacje tego typu wymagają dodatkowych prac. Przed wykańczaniem powierzchni ścian konieczne jest również rozplanowanie gniazdek elektrycznych, które są w łazience konieczne, a także podłączeń wszystkich montowanych na stałe urządzeń zasilanych prądem - na przykład elektrycznego podgrzewacza do wody. Nie należy zapominać o doprowadzeniu gazu, jeśli w łazience ma być umieszczony gazowy podgrzewacz wody.

Decyzje o elektrycznym ogrzewaniu podłogowym należy podjąć przed ułożeniem podłogi. Ciepła podłoga to w łazience wyjątkowo praktyczne i przyjemne rozwiązanie - zachlapana, błyskawicznie wysycha, a wychodzenie na nią po kąpieli jest przyjemniejsze. Wymaga niewielkich nakładów środków, a regulacja jej jest precyzyjna i szybka.

Montaż urządzeń i wystrój łazienki

Po ułożeniu instalacji można przystąpić do montażu urządzeń sanitarnych oraz przygotowywania ścian i podłogi do wykończenia. Najczęściej wybieranym materiałem do wykończenia ścian i podłóg są płytki ceramiczne, rzadziej drewno egzotyczne lub kamień. Jeżeli zdecydujemy się na podwieszany sufit, z umieszczonym w nim halogenowym oświetleniem. Odpowiedni stelaż najlepiej wykonać przed wykończeniem ścian, zwłaszcza, gdy glazurę układa się do sufitu. Pozostaje wstawienie ruchomych sprzętów, zamontowanie dodatkowych elementów dekoracyjnych i łazienka gotowa.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

Zobacz najciekawsze metamorfozy łazienek. GALERIE ZDJĘĆ

Ile kosztuje remont łazienki?
Styl i komfort. Osłony okienne, które tworzą wyjątkowy klimat domu

PONADCZASOWE ROLETY I ŻALUZJE pozwolą dopasować dekorację okienną do stylu oraz funkcji pomieszczenia. Chcesz poznać nowe trendy? Prześledzić nowości produktowe? Zasięgnąć inspiracji, która pomoże całej rodzinie lepiej się zrelaksować i uzyskać bardziej regenerujący sen? Jeśli tak, koniecznie zajrzyj do naszej akcji specjalnej!

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

W październikowym numerze „M jak Mieszkanie” zapraszamy do domu ciepłe, zgaszone odcienie i nastrojowe światło. Przedstawiamy inspirujące przykłady lamp w stylach boho, industrialnym i nowoczesnym. Znajdziesz tu swoje ulubione!

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie – Październik 2021