Urządzenia do masażu

2008-10-03 2:00

Jego zbawienny wpływ na nasze samopoczucie jest powszechnie znany. Wystarczą proste urządzenia, by ten relaksujący zabieg wykonać w domu. Oto przegląd masażerów.

Dla kogo masażer?

Delikatne dotykanie i uciskanie całego ciała ułatwia przepływ krwi i limfy, obniża ciśnienie, koi nerwy, daje poczucie zadowolenia. Masaż może też pomagać w zwalczaniu pospolitych dolegliwości, np. bólu głowy i pleców, a nawet zaparć. Pamiętajmy jednak, że osoby poważnie chore (np. na żylaki, nowotwory) oraz ciężarne kobiety powinny skonsultować się najpierw z lekarzem. W masowaniu na pewno pomogą specjalne przyrządy. Należy tylko dokładnie przeczytać instrukcję obsługi, aby poprawnie je stosować. W innym przypadku zamiast pomóc, można sobie bowiem zaszkodzić.

Jak działa masażer?

Mając urządzenie elektryczne, nie musisz robić prawie nic, wystarczy włożyć do niego stopy lub przyłożyć aparat do danej części ciała i... włączyć. Jeśli ma wbudowaną lampę na podczerwień - równocześnie rozgrzewa, co sprawia, że masaż jest jeszcze skuteczniejszy.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE