Wiązanki na Wszystkich Świętych: jak zrobić bukiet z suszonych lub świeżych kwiatów [WIDEO]

2021-10-12 15:53
Wiązanki na Wszystkich Świętych: jak zrobić bukiet ze świeżych lub suszonych kwiatów [WIDEO]
Autor: YouTube/KWIACIARA Anna Wojtala Youtuberka Kwiaciara podpowiada, jak zrobić nietypowią wiązankę na grób na Wszystkich Świętych z suszonych kwiatów.

Wiązanki na Wszystkich Świętych możemy kupić gotowe albo wykonać samodzielnie. Do przygotowania wiązanki na grób zamiast kwiatów sztucznych warto wykorzystać naturalne, świeże lub suszone. Gąbkę florystyczną, która podobnie jak plastik zanieczyszcza Ziemię, proponujemy przy tym zastąpić mchem ze sklepu ogrodniczego. Efekt jest równie dobry! Zobacz film z instrukcją jak wykonać w pełni ekologiczną wiązankę z kwiatów na Wszystkich Świętych.

Wiązanki na Wszystkich Świętych ze świeżych kwiatów to jedna z najpopularniejszych stroików na groby. Choć są mniej trwałe niż kompozycje ze sztucznych kwiatów,  prezentują się znacznie bardziej elegancko. Jednocześnie takie dekoracje na Wszystkich Świętych mogą być naprawdę ekologiczne, a więc cześć dla zmarłych łączyć z autentycznym szacunkiem dla nas, żywych. Podpowiadamy zatem, jak z powodzeniem samodzielnie wykonać wiązanki na Wszystkich Świętych z żywych kwiatów.

Do wiązanki na Wszystkich Świętych użyjmy świeżych kwiatów

Podstawą wiązanki jest misa ciasno wypełniona mchem, który doskonale zastępuje gąbkę florystyczną. Uwaga, mech jest w Polsce pod ochroną. Zamiast do lasu, wybierzmy się więc po niego do sklepu ogrodniczego. Pracę nad kompozycję zaczynamy od wpięcia w mech gałązek gipsówki wiechowatej. Co ważne, gałązki powinny być równomiernie rozłożone i skierowane w różne strony. Aby mocniej wypełnić kompozycję, sięgamy następnie po gałązki dzikiej róży z dekoracyjnymi owocami.

>> Sprawdź też: Stroiki z szyszek na pomnik na Wszystkich Świętych

Następnie dokładamy suszone hortensje. I formę, i paletę barw ożywią wspaniałe szarłaty wiechowate. Przydadzą się też ususzone celozje grzebieniaste. Ale to tylko nasze propozycje. W taki sam sposób możecie pracować z  dowolnymi innymi kwiatami, jak zwłaszcza ulubione w tym czasie chryzantemy wielkokwiatowe. Jak zobaczycie w poniższym filmie, Ania wykorzystała kwiaty suszone. Równie dobrze w ten sam sposób można jednak zaaranżować świeże, żywe. Twardo obity mech trzeba jedynie zalać wodą.

>> Nie przegap: Wiązanka na cmentarz: jak zrobić wiązankę na Wszystkich Świętych? [WIDEO]

Wideo instrukcja: jak zrobić wiązankę na Wszystkich Świętych

W materiale wideo znajdziecie szczegółową instrukcję florystki Kwiaciary, jak krok po kroku wykonać wiązankę z suszonych kwiatów na Wszystkich Świętych

Więcej inspiracji − pomysłów na klasyczne dekoracje na Wszystkich Świętych ze świeżych kwiatów w galeriach poniżej

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Sposobem na szybką metamorfozę starych albo już opatrzonych mebli jest ich pomalowanie. W listopadowym numerze wiele podpowiedzi, jak zrobić to pomysłowo. Jesień nastraja domowo, stąd piękne, rodzinne kuchnie w stylu angielskim i przytulne sypialnie.

Kup dostęp od 1 zł
Moje mieszkanie listopadowy numer