Świetne dekoracje na święta: inspiracje świąteczne, jak udekorować dom na Boże Narodzenie

2017-12-18 18:27

Inspiracje świąteczne pomagają nam wprowadzić się w nastrój Bożego Narodzenia. Dekoracje świąteczne nie muszą kosztowąć fortuny, większość z nich możemy wykonać samodzielnie. Zobaczcie, jak udekorować dom na święta Bożego Narodzenia i jakie inspiracje świąteczne dla Was przygotowaliśmy!

Choinka w salonie to zdecydowanie za mało jak na dekoracje wnętrz na Boże Narodzenie. Tak lubimy te święta i ich magiczny nastrój, że chcemy je czuć w każdym zakątku domu. Dekorujemy więc, co się da. Trzeba jednak uważać, by nie przesadzić i nie było w domu zbyt pstrokato. Dobrze jest się zdecydować na jeden styl, konwencję lub kolor. W pokoju dziennym wiadomo, że najważniejsza będzie zawsze jak największa choinka. Jako dodatkowe dekoracje wnętrza na Boże Narodzenie ładnie będą wyglądały donice z poinsecjami. Czerwone, różowe lub kremowe stały się już nieodłączną częścią świąt.

Zdarza się, że choinkowe drzewko jest po prostu za duże do małego mieszkania lub zwyczajnie nie czujemy potrzeby, aby je mieć. Święta mogą się obyć bez choinki i możemy wówczas postawić na błyszczące i kolorowe dekoracje świąteczne. Zobaczcie nasze inspiracje świąteczne i sprawdźcie, jak ozdobić dom na Boże Narodzenie.

..  Ozdoby z papieru DIY: wieńce, bombki, stroiki i nie tylko! >>>

..  Ozdoby świąteczne ze zdjęciami – DIY idealne na Boże Narodzenie >>>

Inspiracje świąteczne ze srebrzystym błyskiem

Dekoracje na święta pięknie będą wyglądały w kolorze błyszczącego srebra. Ciekawie mogą wyglądać gałązki umieszczone w wysokim wazonie w kolorze srebra. Również srebrne bombki jako jedyny dodatek do zielonego igliwia pięknie będą odbijały światło.

Dobrym pomysłem są także dekoracje na Boże Narodzenie pokryte białym sprejem imitującym śnieg. Ładnie w tym stylu będą się prezentować stroiki świąteczne, zwłaszcza te bazujące na drewnianych bądź wysuszonych elementach. Taką dekorację możemy zawiesić na drzwiach. Jeśli do świątecznej dekoracji dodamy żywe kwiaty – wystrój nabierze lekkości i romantycznego charakteru.

Inspiracje świąteczne: Boże Narodzenie z umiarem

Pamiętajmy jednak o umiarze. Dobrze jest odpowiednio wcześnie zaplanować świąteczny wystrój domu i inspiracje świąteczne, ponieważ zostawienie tego na ostatnią chwilę może wprowadzić do wnętrza chaos. Nadmiar świątecznych ozdób i dodatków także nie będzie się pięknie prezentował. Warto pomyśleć o dekoracjach świątecznych w jednym stylu – na przykład srebrnych lub z żywymi zielonymi gałązkami. Unikniemy w ten sposób mieszanki styli i kolorów, które czasem zamiast świątecznej radości mogą przyprawić o ból głowy.

..  Dekoracje świąteczne last minute – pomysły dla zapracowanych >>>

Jak udekorować dom na święta? Boże Narodzenie na czerwono

Święta Bożego Narodzenia bez koloru czerwonego? Niemożliwe! Tym bardziej że czerwony dobrze wygląda w towarzystwie zielonych gałązek, nie gardzi duetem z zimową bielą i jest ulubionym kolorem Świętego Mikołaja. Niech czerwień pojawi się w dekoracji domu na święta: w formie ozdób choinkowych, ceramiki na stole, świeczników, dekoracyjnych pudełek. Może też "rozsiąść się" na pledach i poduszkach, najlepiej w norweskie wzory.

W tym sezonie ozdoby świąteczne wykazują się poczuciem humoru. Przybierają zabawne kształty - cukierków z włóczki, zwierzątek ze sklejki czy kubeczków w sweterkach.

Inspiracje świąteczne: Boże Narodzenie na złoto i srebrno

Złoto i srebro - kiedyś w duecie nie do pomyślenia - dzisiaj jedno z ulubionych zestawień stylistów wnętrz. Dzięki nim we wnętrzach od razu panuje świąteczna atmosfera. Ważne jednak, by przedmioty łączył odcień metalicznego błysku. Ładnie obok siebie wygląda postarzane srebro ze złotem, najtrudniej dobrze dobrać dekoracje z mocnym połyskiem. Jeśli więc obawiamy się efektu, zrezygnujmy z tego połączenia i postawmy na jeden kolor. Srebro sprawdzi się we wnętrzu w nowoczesnym stylu. Złoto tradycyjnie odnajdzie się w stylowych wnętrzach.

Jak udekorować dom na święta? W stylu eko

Dekoracje w stylu eko nawiązują do stylu skandynawskiego, symbolizują powrót na łono natury, pozwalają przeżyć bardziej ciepłe, swojskie święta. Wszystko co nas otacza, może stać się elementem dekoracji - orzechy, szyszki, jemioła, znalezione w lesie patyki. Połączone z papierem, wstążeczkami czy pomalowane, mogą stworzyć oryginalny stroik.

Jak ozdobić dom na Boże Narodzenie?

Jeśli nie możecie zdecydować się, jakie inspiracje świąteczne zastosować w swoim mieszkaniu, obejrzyjcie nasze galerie. Znajdziecie tam masę pomysłów, dzięki którym wasz dom stanie się piękny!