Ozdoby bożonarodzeniowe w ciemnych kolorach: trendy świąteczne

2018-11-27 14:42

Ciemne kolory zawojowały wnętrza i skutecznie konkurują z bielą – jeszcze niedawno wszechobecną. Nic zatem dziwnego, że trend ten udziela się też ozdobom bożonarodzeniowym. Z jednej strony chodzi o pomysły na wystrój, czyli dekoracje pasujące do modnego, ciemnego tła, z drugiej zaś o same dekoracje w nowych kolorach. Ich głębokie, ciemne barwy pozwalają ciekawie odświeżyć świąteczne wnętrza.

Czerń, antracyt, ciemna szarość, do tego granat, butelkowa zieleń i głęboki fiolet, aż wreszcie cała gama ciepłych barw – od rubinowej czerwieni przez marsalę, bordo, burgund po śliwkę – tak można w pigułce podsumować trendy świąteczne w zakresie nowych kolorów.

Czarne i szare ozdoby bożonarodzeniowe

Ten trend świąteczny dało się zauważyć już wcześniej. Nowoczesne wnętrza, w których panuje dyscyplina wystroju, wymagały nieco innego podejścia do tradycji świątecznych. Biało-szare tło świetnie komponuje się z odpowiadającymi barwami w dekoracjach, stąd sporo kontrastowych kompozycji bożonarodzeniowych w czerni i bieli, a także ciemnoszarych. Odrobinę glamouru można zaś dodać za pomocą srebrzystych detali. Ciekawe połączenie stworzymy, łącząc też czarne i złote bądź mosiężne ozdoby świąteczne.

Granatowe, ciemnobłękitne, kobaltowe dekoracje świąteczne

Wymienione kolory z sukcesem zawojowały wnętrza. Zobaczymy je nie tylko na ścianach, lecz także na tkaninach i tapicerkach mebli. Fani ciemnych odcieni niebieskiego mają również duże pole do popisu, jeśli chodzi o ozdoby świąteczne – od bombek przez wstążki, łańcuchy, girlandy, różnorodne zawieszki aż po detale w stroikach na Boże Narodzenie.

..  Niebieskie dekoracje świąteczne – pomysły na Boże Narodzenie >>>

Szmaragd i butelkowa zieleń

To kolejne wyraziste, głębokie barwy, które cieszą się dużą popularnością we wnętrzach. Ponadto ciemnozielone ozdoby świąteczne fantastycznie wypadają w zestawieniu z granatowymi, szafirowymi oraz kobaltowymi. By nie było zbyt mrocznie, możemy im dodać trochę bieli czy złota.

..  Modna choinka – jak ją ubrać? Poznaj trendy świąteczne >>>

Rubinowe, bordowe, fioletowe ozdoby świąteczne

Czerwień to jedna z czołowych barw w tradycyjnych dekoracjach świątecznych. Dlatego też nowe trendy kolorystyczne ze zbliżonymi odcieniami łatwo wprowadzić do wnętrz. A jakie barwy wiodą prym? Przede wszystkim rubin, burgund, bordo, marsala, a także śliwkowy fiolet. Od nich zaś dość blisko do malinowego różu, fuksji i czystego fioletu, np. w wersji Ultra Violet. Ozdoby bożonarodzeniowe w takich barwach fantastycznie uzupełniają wystrój, jeśli któraś ze ścian pomalowana jest na odpowiadający im kolor albo też mamy eleganckie tkaniny i tapicerki (modny aksamit!) w wymienionych wyżej odcieniach. Możemy też nieco poeksperymentować, wprowadzając dodatkowo kontrastową biel, barwy ziemi, kolory drewna czy odrobinę czerni i złota.

..  Stroik na Boże Narodzenie zrób to sam – najlepsze pomysły >>>

..  Zobacz najpiękniejsze ozdoby świąteczne na okno >>>