Niebieskie dekoracje świąteczne: modne kolory na Boże Narodzenie

2018-12-14 13:36

Tradycyjne kolory świąteczne to czerwień i zieleń. Jednak ozdoby na Boże Narodzenie także poddają się działaniu trendów wnętrzarskich – w tym sezonie mamy więc sporo odcieni niebieskiego. Sprawdź, jak wykorzystać tę barwę, dekorując dom na święta.

Choinka biało-niebieska

Dyscyplina kolorystyczna w ozdobach choinkowych to odpowiedź na popularność stylu nowoczesnego i minimalistycznego. Sporą popularnością cieszy się np. choinka ubrana na biało. Jeśli chcemy dodać jej nieco więcej barw, idealnie sprawdzi się kolor niebieski. Ozdoby świąteczne błękitne, granatowe, turkusowe, szafirowe i kobaltowe fantastycznie komponują się z bielą, srebrem oraz złotem. Operując takimi barwami, uda nam się ubrać choinkę modnie, efektownie, a przede wszystkim bardzo elegancko. A może nie przepadamy za blaskiem złota i srebra? Wtedy warto się ograniczyć wyłącznie do białych i niebieskich ozdób, różnicując tylko ich formy (żeby nie było zbyt monotonnie). Inna opcja to biała choinka zamiast zielonej i przystrojona jedynie niebieskimi dekoracjami świątecznymi.

..  Bożonarodzeniowa girlanda świąteczna – zrób to sam >>>

..  Jak zrobić choinkę z szyszek? >>>

Niebieskie dekoracje świąteczne – modne odcienie

Można śmiało powiedzieć, że wszystkie odcienie koloru niebieskiego są modne w sezonie świątecznym. Sporo zależy jednak od naszych upodobań, jeśli chodzi o inne kolory. Gdy lubimy złoto, zestawiajmy je z granatem, szafirem albo kobaltem. Srebrne ozdoby świetnie zaś prezentują się w towarzystwie błękitu, klasycznego niebieskiego oraz turkusu. Ciekawie kompozycje świąteczne wyczarujemy, łącząc turkus i morski błękit ze szmaragdową zielenią. Z bielą natomiast dobrze wypadnie każde wcielenie niebieskiego, ale im będzie ciemniejsze, tym efekt bardziej kontrastowy. Odważniejsi mogą zaś łączyć błękit i granat z fioletem, malinowym różem, kolorem bordowym, fuksją czy czerwienią.

..  Bombki z papieru – jak wykorzystać starą gazetę lub książkę? Zrób to sam! >>>