Jesienne kolory wnętrz: 10 inspiracji na jesienne wnętrza!

2020-09-11 7:21 Barbara Ruppel

Jesień to jedna z najpiękniejszych pór roku. Kolorystycznie, jesień dostarcza wielu inspiracji. Głębokie czerwienie, rudości, piękne burgundy, butelkowa zieleń, przytulny karmel to tylko niektóre z szerokiej gamy jesiennych barw, które możemy zastosować we wnętrzu i to przez cały rok! Z czym łączyć jesienne kolory i jak wprowadzić je do wnętrz? Podpowiadamy!

Kolory jesieni: żółty, pomarańczowy, czerwony, złoty

Gdy myślimy o jesiennych kolorach od razu przed oczami stają nam żółcienie, pomarańcze i czerwienie. Barwy „polskiej, złotej jesieni” doskonale sprawdzą się w salonie i sypialni.

-Kolor żółty – radosny, energetyzujący kolor, który mimo letnich skojarzeń świetnie sprawdza się w aranżacjach inspirowanych jesienią. Szara sofa z poduszkami w kolorze przygaszonego żółtego a może musztardowa sofa z szarymi poduchami? Możliwości jest tyle, ile odcieni tej wyjątkowej barwy. Z czym łączyć kolor żółty? Najlepiej z szarościami, bielą i beżem.

-Kolor pomarańczowy – myśląc o kolorze pomarańczowym na myśl od razu przychodzą nam kiście rudych, jesiennych liści. Pomarańcze i rudości w postaci tekstyliów lub innych dominant kolorystycznych to pozycja obowiązkowa w każdym jesiennym wnętrzu. Pomarańcze najlepiej łączyć z brązami, szarościami, zielenią i granatem.

Jesienne kolory we wnętrzu
Autor: materiały prasowe DULUX

-Kolor czerwony – może występować jako krwista czerwień lub głęboka purpura. Ciekawym pomysłem jest zaproszenie do jesiennego wnętrza szlachetnego burgunda lub ciemnego fioletu. Czerwień doskonale komponuje się z czernią, szarościami i beżem.

-Kolor złoty – złoto to jeden z tych kolorów, które należy stosować z umiarem. Mimo swojej ogromnej popularności i szerokiemu zastosowaniu we współczesnym designie, warto dobrze przemyśleć wykorzystanie go we wnętrzu. Złoto pasuje niemal do każdego koloru, ale najlepiej wygląda w towarzystwie czerni, głębokiego granatu, szarości i bieli.

Jesienne kolory wnętrz: brązowy, szary, zielony, granatowy

-Kolor brązowy – brązy i inne kolory ziemi ściśle związane są z wnętrzami inspirowanymi jesienią. Wśród brązów możemy wybierać odcienie głębsze, jak świeżo palona kawa lub jaśniejsze jak karmel czy cynamon. Z kolorem brązowym dobrze komponuje się szary, beżowy, złoty, czerwony i zielony. Dobrym pomysłem na wykorzystanie brązów w jesiennym wnętrzu będzie wygodny fotel z naturalnej, brązowej skóry.

Jesienne kolory we wnętrzu
Autor: materiały prasowe DULUX

-Kolor szary – to jeden z najbardziej uniwersalnych kolorów, który jest chętnie wykorzystywany w niemal każdym stylu od skandynawskiego, przez glamour, retro aż po styl nowoczesny. Szara barwa pasuje do większości dostępnych kolorów, ale dobrze wygląda w szczególności z czerwienią, różem, granatem i butelkową zielenią.

-Kolor zielony – nie wszystkie liście jesienią żółkną i brązowieją. Niektóre gatunki mogą poszczycić się soczyście zielonymi liśćmi przez cały rok. Ponieważ zieleń jest kojarzona z naturą, nie można pominąć jej w aranżacji wnętrza inspirowanego jesienią. Modna butelkowa zieleń w postaci miękkich zasłon, dywanu lub obicia sofy stworzy w pomieszczeniu niepowtarzalny klimat.

-Kolor granatowy – może się wydawać, że barwa niebieska nie pasuje do koła barw inspirowanych przedostatnią porą roku. A jednak! Głęboki granat często pojawia się w jesiennych wnętrzach i doskonale tam pasuje. Warto połączyć go ze złotem, brązem, szarością lub na zasadzie kontrastu z butelkową zielenią, by uzyskać nietuzinkowy efekt.

Jesienne kolory we wnętrzu
Autor: materiały prasowe DULUX