Pokoje dziecięce. Romantyczny pokój dla dziewczynki

2011-08-17 18:11

Pokoje dziecięce to szczególne wnętrza. Powinny się podobać przede wszystkim dzieciom. Wraz z dorastaniem dzieci zmienia się też wystrój pokoju dziecięcego. Prezentowana aranżacja to pokój dla dziewczynki urządzony w romantycznym, angielskim stylu. Do urządzenia pokoju dziecięcego wybrano romantyczne, białe meble dla dzieci i stylowe dodatki.

Pokój dla dziewczynki
Autor: Mariusz Bykowski Stylowy pokój dla dziewczynki.

Pokój dla dziewczynki urządzony jest stylowo i przytulnie. Spełnia marzenia o pokoju księżniczki. Aranżacja pokoju dziecięcego emanuje ciepłem na całe mieszkanie, panuje tu harmonia stylowych mebli i tkanin wybranych ze znawstwem, smakiem i wyczuciem. Pokoje dziecięce powinny być urządzone z wykorzystaniem dobrych materiałów, by kształtować u dzieci gust i poczucie estetyki. Problem zabawek, na które zwykle brakuje miejsca w pokojach dziecięcych, został rozwiązany w bardzo prosty sposób. Na lalki, klocki i misie mam kupiła płaskie, zamykane kosze, które idealnie mieszczą się pod łóżkiem. Jeden z nich stoi obok. Różne dodatki do dekoracji wnętrz: pudełka, dzbanuszki, pojemniczki dziewczynka do swojego pokoju wybiera zupełnie sama. W każdym z nich znajdują się ukryte przez nią, pracowicie posegregowane skarby.

Pokoje dziecięce: tapety dla dzieci

Ściany w pokoju dziecięcym pokryto tapetą w delikatne żółto-różowe paseczki. Co ważne w pokoju dziecka, nawet grzecznej dziewczynki - tapeta dla dzieci jest zmywalna. Kupiona została w sklepie Niebieskie Migdały, stamtąd pochodzą też stylowe meble: komoda i łóżko. Na tle pastelowej tapety świetnie wygląda lustro w drewnianej, pozłacanej ramie przywiezione z Włoch, z regionu Val Gardena słynącego z produkcji tego typu polichromowanych dekoracji.