Niebieski pokój dla chłopca i dziewczynki: jak pomalować pokój dziecięcy?

2017-02-23 21:10 Redakcja

Tradycyjnie kolor niebieski zarezerwowany jest dla chłopców. My jednak proponujemy, by urządzić niebieski pokój dziecka zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki. Jakie wybrać kolory ścian? Prezentujemy pokoje dla dzieci z niebieskimi ścianami w różnych odcieniach.

Jaki kolor w pokoju dziecka? Podpowiadamy, jak stworzyć pokoje dziecięce, w których mali lokatorzy poczują się komfortowo i bezpiecznie.

Kolor niebieski w pokoju dziecka

Pokój dla dziecka to pomieszczenie, w którym musi być miejsce na naukę, relaks i zabawę. Ważnym etapem jest wybór koloru ścian w pokoju dziecięcym. Decydując się na kolory ścian, pamiętajmy, że barwy mają także wpływ na osobowość. W naszej galerii zdjęć prezentujemy pokoje dla dzieci w kolorze niebieskim. Niebieski często jest stosowany jako kolor ścian, głównie w pokojach dla chłopców. Barwa ma dobry wpływ na psychikę - pozwala się wyciszyć i zrelaksować. Ponadto wspomaga twórczą pracę, co jest bardzo istotne w rozwoju dziecka.

Nie przegap: Pokój dziecka - inspiracja - GALERIA ZDJĘĆ >>>

Niebieski pokój dziecka krok po kroku

Niebieski kolor ścian to dobry wybór do pokoju dla dzieci. Jasnoniebieski, czyli błękitny, często pojawia się w pokoju niemowlaka. Ten kolor ścian nie tylko sprawia, że wnętrze wyda się większe, ale też pozwala się zrelaksować i pozytywnie wpływa na koncentrację. Niebieski koi nerwy, pomaga w komunikacji, jest stosowany w terapii lęków.

Zobacz też: Kolor niebieski - inspiracje - GALERIE ZDJĘĆ >>>

Jednak należy być ostrożnym. Jeśli jest go za dużo, może sprzyjać niedbalstwu, lenistwu, znudzeniu. Odpowiednio zastosowany i połączony z innymi kolorami jest znakomitym wyborem jako kolor ścian w pokoju dziecięcym. Urządzając pokój dziecięcy i wybierając do niego kolory, pamiętaj, że nie zmieniasz wnętrza dla siebie. Trzeba być otwartym na pragnienia i pomysły latorośli. Choć możemy nie zgadzać się z gustem dziecka, to ono będzie mieszkało w tym pokoju i ma się czuć w nim dobrze. Najlepiej na drodze kompromisu ustalić jeden motyw dekoracyjny w pokoju dziecięcym, np. kolor, postać ulubionego bohatera. Warto wybierać elementy łatwe do zmiany (naklejki, lampy, tapety).

Niebieski pokój dziecka: różne odcienie niebieskiego

Zazwyczaj wybieramy jasne odcienie koloru niebieskiego do malowania ścian. Niebieski jest kolorem z zimnej palety, a więc wprowadza do pokoju dziecka spokój. Świetnie się nadaje do małych wnętrz, bo potrafi je optycznie powiększyć.

Niebieski kolor ścian w mocniejszym odcieniu będzie dość dominującą barwą, a więc lepiej zastosować go na wybranej jednej ścianie. Niebieskie ściany i pokoje dla dzieci to dobre połączenie. Niebieski kolor ścian w pokoju dziecięcym można łączyć z drewnem, złamanym odcieniem bieli, beżowym. Jeśli zdecydujemy się na pastelowe kolory w pokoju dziecięcym, stworzy też dobre połączenie z różowym, miętowym, żółtym. Niebieski lubi też towarzystwo koloru szarego.

Niebieski na ścianie - porady WIDEO

Niebieski pokój - inspiracje w GALERIACH ZDJĘĆ

Kolor niebieski ma różne odcienie - od łagodnego błękitu aż po głęboki granat czy kobalt. Zobacz, jak wyglądają różne niebieskie pokoje.