Modne pastelowe kolory ścian: ZDJĘCIA i inspiracje

2017-02-23 18:08

Pastelowe kolory ścian to gorący trend w aranżacji wnętrz. Kolory pastelowe są delikatne, dość łatwe w łączeniu, a przy tym efektowne w aranżacji. Zobacz, jak prezentują się modne kolory ścian, a także dowiedz się, jak korzystać z ich dobrodziejstw podczas urządzania mieszkania.

Spis treści

  1. Pastelowe kolory ścian: subtelna elegancja
  2. Pastelowe kolory a styl wnętrza
  3. Pastelowe kolory ścian: dobre zestawienia
  4. Pastelowe kolory we wnętrzach - zobacz GALERIE ZDJĘĆ

Pastelowe kolory królują zarówno wiosną, jak i latem - i to nie tylko na wybiegach mody, ale także w aranżacji wnętrz. Hitem we wnętrzu są dekoracje ścian w pastelowych barwach – delikatnych szarościach, pudrowych różach i subtelnych błękitach.

Pastelowe kolory ścian: subtelna elegancja

Pastelowe kolory we wnętrzach kojarzą się z delikatnością, subtelnością i wyjątkowym szykiem. Pastelowe kolory ścian i dodatków dominują w przestrzeniach stworzonych z myślą o kobietach, jednak trend ten staje się coraz bardziej uniwersalny. Ponieważ pastelowe kolory są rozbielone i jasne, mają moc optycznego powiększania wnętrza. Ponadto zastosowane jako kolory ścian sprawią, że w pokoju będzie więcej światła.

Wśród pastelowych kolorów największą popularnością cieszą się pudrowy róż, blady fiolet, delikatna szarość, rozbielony błękit czy miętowa zieleń. Barwy te można śmiało ze sobą łączyć w aranżacjach.

Zobacz też:

Pastelowe kolory ścian: Z czym łączyć błękit >>>

Pastelowe kolory ścian: Z czym łączyć kolor beżowy >>>

Pastelowe kolory ścian: Z czym łączyć zieleń >>>

Pastelowe kolory ścian: Z czym łączyć odcienie czerwieni >>>

Pastelowe kolory a styl wnętrza

Pastelowe kolory ścian i dodatków można śmiało wykorzystywać we wnętrzach w stylu retro - zwłaszcza tych inspirowanych amerykańskimi latami 50. Delikatne pastele kojarzą się też z przytulnym stylem prowansalskim oraz stylem angielskim. Wszędzie, gdzie się pojawią, kreują romantyczny nastrój.

Nie przegap:

Styl prowansalski - inspiracje - GALERIE ZDJĘĆ >>>

Styl angielski - inspiracje - GALERIE ZDJĘĆ >>>

Świetnym dopełnieniem kolorów pastelowych jest zarówno biel, jak i czerń. Warto też wyróżnić niektóre ściany kolorowymi tapetami - niech pojawi się na nich łagodna zieleń, blady turkus czy kolor gołębi.

Jeśli nie do końca przekonują nas pastelowe kolory, możemy - dla kontrastu - urozmaicić aranżację meblami i dodatkami w żywszych kolorach. Wystarczą chociażby kolorowe dekoracyjne poduszki czy barwne bibeloty, które ożywią wnętrze z pastelowym kolorem ścian.

Pastelowe kolory ścian: dobre zestawienia

Pastelowe kolory ścian kreują we wnętrzu romantyczny i łagodny charakter. Wrażenie to spotęguje zestawienie pastelowych kolorów ścian z białymi meblami i dodatkami. Powtórzenie pasteli w dodatkach efektownie dopełni kompozycję.

Kolory pastelowe we wnętrzach mają dobry wpływ na człowieka. Pomagają się zrelaksować, wyciszyć, zapomnieć o stresie. Wpisują się także w trend "spowalniania" tempa życia, czyli Slow Life. W kontekście aranżacji wnętrz ma on swój odpowiednik w postaci Slow Color. Jeśli więc na co dzień brakuje nam oazy relaksu, miejsca, gdzie możemy niejako zniknąć przed światem, warto postawić na pastelowe kolory!

Pastelowe kolory we wnętrzach - zobacz GALERIE ZDJĘĆ

Od teorii do praktyki! Zobacz, jak różne pastelowe kolory prezentują się we wnętrzach.