Pokoje dziecięce: lawendowy pokój dla dziewczynki. Projekt pokoju zdjęcia

2012-10-18 12:23 Dorota Jaworska|Redakcja

Pokoje dziecięce nie muszą tętnić wszystkimi kolorami tęczy. Pokazujemy projekt pokoju dla dziewczynki, w którym lawendowe ściany i białe meble tworzą romantyczny klimat. Narzuta w stylu patchwork oraz komoda ozdobiona techniką decoupage dodają wnętrzu sielskiego charakteru.

Pokoik Zosi udowadnia, że pokoje dziecięce nie muszą być pełne kolorów. Pokój dla dziewczynki z białymi stylowymi meblami i ścianami w odcieniu lawendy jest ładny i romantyczny. Projekt pokoju stworzyła mama dziewczynki, której pasją jest przerabianie mebli, szycie oraz robienie dekoracji. Zobacz, jak stworzyć przytulny i nastrojowy pokój dla dziewczynki.

Pokoje dziecięce: romantyczny pokój dla dziewczynki

W pokoju dziecięcym stoją komoda i szafa „odziedziczone” po starszych braciach. Meble odświeżono białą farbą. Ponieważ jest to pokój dla dziewczynki, kwieciste dekoracje na komodzie „zakwitły” dzięki technice decoupage. Łóżko z IKEA przykrywa kapa w stylu patchwork uszyta z resztek zasłon i starej  pościeli. Gdy mama Zosi stwierdziła, że tablica korkowa zaczyna już straszyć, obiła ją gąbką i materiałem pasującym kolorystycznie do reszty wyposażenia. Lśniące wstążki zdobią i służą jako zaczepy dla skarbów Zosi. Literki, które zdobią ściany pokoju dziecięcego kupiła na aukcji internetowej i sama je ozdobiła.

 

Zobacz również: jak ozdobić meble techniką decoupage